آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

ابراهیم نبوی

طنز روز


کیم جون اون هم فهمید این سیدعلی نفهمید


 

مغزی که از سر جدا میشود و هنوز زنده است

خبرگزاری آنا به نقل از محققان دانشگاه ییل، که دانشگاهش مشغول تحقیق در مورد فراماسونری، جن گیری، شیطان پرستی، حسن عباسی و رائفی پور و کارهای احمقانه دیگر نیست، با آزمایش روی خوک موفق شدند تا سی و شش ساعت پس از جدا کردن مغز از بدن، آن را زنده نگه دارند. این خبر شوری برانگیخت و فعلا دانشمندان می‌خواهند ببینند آیا مغز انسان نیز بدون بدنش می‌تواند زنده بماند؟ در پاسخ به این تحقیقات احمقانه باید یادآوری کنیم که جمهوری اسلامی ایران نه تنها مغز بدون بدن، بلکه آدم بدون مغز را نه ۳۶ ساعت بلکه ۳۶ سال زنده نگه داشته و از طریق آنها جلوی زندگی کردن کلیه افرادی که مغز دارند را گرفته است. واقعا جهانیان کجا هستند که پیروزی‌های سترگ علمی مسلمین را ببینند و عبرت بگیرند و اسلام بیاورند.

کیم جون اون هم فهمید این سیدعلی نفهمید

یکی از کارهای سیاستمداران این است که کاری کنند دشمن‌شان بفهمد که آنها سلاح‌هایی دارند که با آن می‌توانند دشمن را نابود کنند. بعد دشمن به فکر معامله می‌افتد، سیاستمدار اول روی خوش نشان نمی‌دهد، مذاکره نمی‌کند و هی خواست‌هایش را بیشتر می‌کند. بعد که دشمن قبول کرد که امتیاز بدهد، سیاستمدار اول امتیاز می‌گیرد و بعد سلاح‌هایی که شاید هیچ اهمیتی هم نداشته باشد، نابود می‌کند.

شما هفت دقیقه به قیافه این پسرک کیم جونگ اون نگاه کنید، مطمئنم هیچ هنر و عقلی در او نمی‌یابید. نهایتا ضریب خوش در حد ترامپ و کیم کارداشیان. ولی به هر حال می‌فهمد که وقتی امتیاز دادند، پس باید موضعش را عوض کند. یعنی همین کاری که دارد می‌کند. کیم جونگ اون، با آن کت خوشگلش، و به پیوست یک لبخند تمام دندان، اعلام کرد که « سلاح هسته‌ای به دردسرش نمی‌ارزد. ما مرکز آزمایش‌های هسته‌ای را تعطیل می‌کنیم.»

در مملکت ما چنان بازی می‌کنیم که دشمن خیال کند ما کلاهک هسته‌ای، موشک، و همه چیزهای دیگر را داریم. بعد آنها به ما پیشنهاد می‌دهند و دقیقا هم همان چیزهایی را می‌دهند که ما می‌خواهیم. بعد ما به خودمان شک می‌کنیم. بعد هی سطح خواسته را بالا می‌بریم، آنها هم قبول می‌کنند. بعد ما چون ازبازی دعوا خوشمان آمده یادمان می‌رود که اصلا کلاهکی در کار نبود. بعد با خودمان درگیر می‌شویم که برای چی باید کلاهک هسته‌ای را از بین ببریم. هی وزیر دفاع می‌گوید ما اصلا کلاهکی نداشتیم. بعد برای اینکه دعوا ادامه پیدا کند، این دفعه واقعا کلاهک را می‌سازیم.

توجه کنید که اصولا مذاکره کردیم که برنامه هسته‌ای متوقف شود و ما دارایی‌های خودمان را بگیریم. حالا دارایی را گرفتیم. کسی هم که دارایی را گرفته، می‌گوید اینها قابل اعتماد نیستند، اینها دارایی‌های ما را پس نخواهند داد. هی توضیح می‌دهیم، عکس نشان می‌دهیم، سند می‌آوریم که ما دارایی را گرفتیم. طرف می‌گوید، امکان نداره، آنها نخواهند داد. بقول دایی جان ناپلئون: « چیزی که برای آن حدی قابل تصور نیست، خریت است.»

شده حکایت ملانصرالدین که داد می‌زد به دروغ که ملت بروید فلانجا نذری می‌دهند، بعد خودش دنبال آنها می‌دوید که اول صف قرار بگیرد. بیچاره کروبی! می‌گفت این مثل تغار ماست ننجون منه و ننجون منم این رو می‌فهمه. و ملت هم می‌گفتند ننجون مهدی فهمید، این تحفه نفهمید.

مراکش مراکش درود به نیرنگ تو

درست همزمان با حمله اسرائیل به مرکز نظامی ایران در سوریه، همزمان با افزایش قیمت دلار با آسانسور تیزروی اقتصاد درپیتی ایران به سرعت بالا می‌رود و همزمان با دعوای مجلس و دولت، دولت و امامان جمعه، فیلتر شدن تلگرام که ضربه اقتصادی اش از بمب اتمی هم بیشتر است، همزمان با انتشار نامه سید مهدی هاشمی، همزمان با این که حکومت  دارد تصمیم می‌گیرد که مشایی اعدام شود یا احمدی نژاد از مجمع تشخیص اخراج شود، همزمان با دعوای علم الهدی با دختر بچه‌های سیزده چهارده ساله که وی در هر کدام از آنها یک سوفیالورن می‌بیند، و همزمان با نابودی کامل اقتصاد کشور، برادران بسیجی همصدا با نتانیاهو به خودروی وزیر خارجه یعنی جواد ظریف تنها مدیر محترم مملکت حمله کردند و در همین حال مراکش هم رابطه‌اش را با ایران قطع کرد. برای چی؟ بخاطر حمایت ایران از جبهه پولیساریو. محض رضای خدا اگر ازاین سیصد نفر نماینده مجلس به اضافه هفتصد امام جمعه کشور امتحان بگیرند که بنویسید جبهه پولیساریو چیست؟ و کیلویی چند است؟ بعید می دانم بیش از پنج درصدشان بیش از یک صفحه درباره پولیساریو چیزی بدانند. اصلا در ده سال گذشته چند بار اسم صحرای پولیساریو و جبهه پولیساریو را شنیدید؟

۴۵ میلیون نفر امنیت شغلی ندارند

بر اساس آمارهای صادره ۴۵ میلیون ایرانی امنیت شغلی ندارند.

اصلا سپاه کارش چیست؟ حفظ امنیت کشور، بسیج چی؟ آن هم حفظ امنیت کشور. قوه قضائیه هم که خدای ناکرده زبانم لال کارش که اجرای عدالت نیست، کارش حفظ امنیت کشور است. سپاه قدس هم در لبنان و سوریه و عراق و افغانستان می‌جنگد، چون امنیت کشور باید حفظ شود. وزارت خارجه هم مهم ترین وظیفه‌اش حفظ امنیت کشور است. به نظر می‌رسد اکثر موسسات دولتی و نهادهای کشور جز وزارت اطلاعات کارشان حفظ امنیت کشور باشد. در واقع بالا و پایین این موسسات را که نگاه کنیم، حدود چهار و نیم میلیون شغل امنیتی دارد. طبیعی است کشوری که چهار و نیم میلیون نفر در آن شغل امنیتی داشته باشند، ۴۵ میلیون نفرش امنیت شغلی نخواهند داشت. اشتباه می‌کنم؟