آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

علیرضا رضائی

طنز روز


پت روزه را باطل می‌کند!


 

فردی که به قصد گرداندن هاپوی خود به پارک رفته بود توسط سگی که واکسن هاری‌اش را به موقع نزده بودند مورد اصابت مشت قرار گرفت. در این زمان متأسفانه فرد مورد اصابت مشت با سوء استفاده از فرصت‌های انقلاب، بلافاصله با گوشی خود اقدام به ضبط تصاویر مربوط به فحش‌کش شدن خود نموده و آن‌را از طریق فیلترشکن به عرصه نمایش دشمن تا دندان فرضی رساند.
همچنین “منزل” هاپوی مشت‌زن ضمن استقبال از عملیات “آقاشون” به تلاوت آیاتی در خصوص حرام بودن نجس که مورد اشاره حضرت آیت الله خامنه‌ای نیز قرار گرفته پرداخت و افزود: از آنجا که در اسلام تاکید شده (در کجای اسلام؟) که حرام نجس است لذا هاپو در تعالیم اشاره شده. وی سپس به‌همراه سگ خود از محل دور شد.

تا این لحظه مطابق تحقیقات به‌عمل آمده در دین اسلام، داشتن یا استفاده از جانوران و حیوانات مشروط به این شروط پاک و مباح و مستحب و واجب کفائی و اینهاست:
یک- نگهداری از هاپو مشروط به اینکه فرد دارنده با نیت خوابیدن با هاپو به مدت حداقل سیصد و نه سال نیت کرده باشد و وقتی بیدار می‌شود تاکنون از سرنوشت هاپو اطلاع دقیقی در دست نیست. احتمال می‌رود خداوند متعال پس از بیداری افراد جهت درنیامدن گند قضیه صدور وحی را همانجا متوقف یا به زمان نامعلوم بعدی موکول کرده باشد.

دو- استفاده ابزاری از عنکبوت اگر مصرف‌کننده‌ی گرامی در حال فرار یا قایم موشک بازی با کفار در جهت منافع مسلمین و ترجیحاً در غار باشد. متأسفانه در خصوص مورد فوق نیز اسلام هنوز آپدیت نشده و حکم پنهان شدن پشت درب خانه با استفاده از تار عنکبوت همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

سه- استفاده بهینه از شتر جهت اطلاع دقیق از قیمت جان مؤمنین و مؤمنات و تعیین نرخ دیه و خصوصاً محاسبه ارزش افزوده راستش در مقایسه با چپش از طرف حاکم شرع. در این مورد نیز متأسفانه دقیقاً مشخص نشده که نرخ چپ و راست مؤمن با چپ و راست شتر تناسب خاصی دارد یا چی.

چهار- تقلید رفتاری از بز خصوصاً در جلسات سخنرانی مذهبی و نمازهای جمعه و جماعات و علی الخصوص هنگام سخنرانی مقام معظم رهبری در کلیه‌ی امور. در این مورد خوشبختانه تمامی پیش‌بینی‌های لازم توسط مفسرین اسلام شده.

در سایر موارد پت ابتدا باعث ابطال وضو و در آخرین مورد باعث ابطال روزه می‌گردد. دلیل آن طبق استفتاء از دفتر مراجع آن است که متأسفانه پت در زبان فرانسه یعنی گوز که همین موجب ابطال امور است.