آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۵ اسفند ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


مدیران نمونه را آزاد کنید!


 

 

سعید مرتضوی، واضع نظریه خودکشی در بازداشتگاه که تجربیات او در این زمینه هنوز در مقاطع مختلف قضائی کشور تدریس و اجرا می‌شود، پس از ول نکردن پدر محسن روح الامینی به دو سال حبس قطعی محکوم و پریروز حکم جلبش صادر و امروز از آن اظهار بی‌اطلاعی کرد. وی با اعلام اینکه “هیچگونه دعوتی از من نشده” از سایرین خواست تا برای به زندان رفتن او ازش دعوت کنند.

 

 

وی که در سال ۸۳ از طرف آیت الله هاشمی شاهرودی که به‌تازگی موفق به فرار از آلمان شده، به‌عنوان مدیر نمونه کشور مورد تقدیر و تسلیت قرار گرفت، در آن زمان یک تنه موفق شده بود به ۹۰ درصد پرونده‌های خود رسیدگی کند. ناظران معتقدند دلیل رسیدگی نکردن به آن ۱۰ درصد پرونده باقیمانده هم این بوده که در آن زمان متهمان زیاد در بازداشتگاه به اعمال خود فکر می‌کردند و بعد فوراً دست به خودکشی می‌زد.

 

 

متأسفانه در سال‌های اخیر به‌دلیل ضعف مدیریت کشور بعضاً شاهدیم که مدیران نمونه بجای اینکه زندانی بکنند، زندانی می‌شوند که شخصاً از دستگاه قضا تقاضای پرفسور سمیعی دارم. همچنین حالا که دارم تقاضا می‌کنم تقاضای دیگرم این است که با رسیدگی به مطالبات ده بیست سال پیش ما، تمرکز ما را از مطالبات ده بیست سال بعدمان بهم نزنند.

 

 

سعید نمونه همچنین در جوابیه خود تصریح کرده “اینجانب افتخار می‌‌کنم که سال‌های متمادی در پرخطرترین سنگرهای قوه قضائیه خدمت صادقانه کرده‌ام” که این جمله خصوصاً از حیث خطرناک بودن سنگر کاملاً درست است. وی در سال‌های صادقانه توانسته بود در یک جنگ تن به تن با دشمن فرضی، باعث تعطیلی ۹۰ درصد مطبوعات کشور و به زندان رفتن ۹۰ درصد روزنامه‌نگاران کشور شده و در جنگ تن به تن بعدی با دشمن خس و خاشاک نیز به همین تعداد به نیروهای مهاجم تلفات صادقانه‌ای وارد کرد.

 

 

به گفته کارشناسان امور تغذیه و قضا، دلیل برخورد قوه قضائیه با خودش استفاده درست از تمام ظرفیت‌های زبان فارسی است که طی آن گفته می‌شود سر تراش‌ها وقتی بیکار می‌شوند سر همدیگر را می‌تراشند.