آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۲ اسفند ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


لیلا حاتمی به شهدا مدافع حرم پیوست!


 

 

یک خواهر که خود را یک مادر یک شهید مدافع حرم ابراز کرد با حضور خودجوش در مقابل دوربینی که بدون هماهنگی هیچ کسی از هیچ جائی همینطوری بی‌خودی آنجا قرار داشت مراتب ناله نفرین خود را نسبت به سخنان لیلا حاتمی در برلین اعلام و از اینکه وی این صحبت‌ها را در یک کشور خارجی که دستش به خون جوانان ما آلوده است گفته، خود را مقابل دوربین منزجر کرد.

 

وی سپس قرار شد بدون هماهنگی قبلی با هیچ جائی، از لیلا حاتمی به دلیل نامعلومی شکایت بکند و از دیگر شهیدان و مادر شهیدان و خواهر شهیدان و کلاً خار مادر شهیدان خواست تا آن‌ها نیز بدون هماهنگی قبلی با هیچ جائی از لیلا حاتمی شکایت بکنند.

 

بنده البته کوچکتر از آنم که به ایشان بگویم همین الآن کره‌ی خود سرکار متعالی محصول زرت و پرت ما در یک کشور خارجی که دست ما به خون جوانانش آلوده است به‌سر می‌بردو حتی اگر کوچکتر از آن نبودم فوراً یک دادخواست به قوه مستقل قضائیه تقدیم و از وی بدون هیچ دلیلی شکایت می‌کردم ولی هرچه با خودم فکر کردم دیدم کوچکتر از آنم و بی‌خیال شدم.

 

لحظاتی بعد سخنگوی قوه قضائیه درحالیکه داشت به شکایت این مادر شهید رسیدگی می‌کرد، اصل شکایت را از وی دریافت و به او رسید داد. دادستان کل کشور نیز قول داد از تمام توان و امکان و جان و مال و ناموسش در رسیدگی به این شکایت برحق مضایقه نکند و درحالیکه حکم لیلا حاتمی را امضاء می‌کرد زمان تشکیل دادگاه را متعاقباً اعلام کرد.

 

گفته می‌شود در فضا باز کنونی کشور که چهل سال است کنونش هی بیشتر می‌شود، همواره افرادی وجود دارند که به‌خاطر رفتار برخی افراد دیگر فوری پهلوی شکسته بی‌بی‌شان درد می‌گیرد و پس از حمله و به اصابت رساندن فرد، بعداً از او شکایت می‌کنند. این سیستم در چهل سال گذشته با تکیه بر اصول زیر پیش رفته:

 

کل دهه شصت: عه! به امام فش داد!

نیمه اول دهه هفتاد: عه! به آقا فش داد!

نیمه دوم دهه هفتاد: عه! به ما فش داد!

نیمه مربیان: عه! می‌خواست فش بده ها!