آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۸ اسفند ۱۳۹۶

شراگیم زند

طنز روز


آیت الله خامنه‌ای و روز زن!


 

 

 

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای به مناسبت فرارسیدن روز جهانی زن (هشتم مارس) در حسینیه امام خمینی و در میان همان جمع پرشور همیشگی با بیانات روشنگر و راهگشای خود ضمن تجلیل از مقام زن مسلمان، حد و حدود و اندازه گلیم زنان را برای ایشان تشریح فرمودند.

رهبر معظم انقلاب در ابتدا با تشریح مفهوم «زن اسلامی» از واژه «زن» خالی اعلام برائت کرده و فرمودند که «زن» یک مفهوم غربی‌ست و ما در اسلام اصلا زن نداریم که بخواهیم روز زن داشته باشیم و به جای آن متعالی‌ترین شکل زن یعنی  «مادر» را داریم که وظیفه مقدس زاییدن، شیر دادن، پخت و پز، تر و خشک کردن و البته ارضای نیازهای جنسی همسرانشان را بر عهده دارند که خداوند برای آنها اجری عظیم در نظر گرفته است.

ایشان سپس با اشاره به پروپکانی و بزرگنمایی‌های تبلیغاتی غرب برای نمایش چهره‌ای جذاب از زن غربی فرمودند که زنان مسلمان در زیر حجاب خود برجستگی‌هایی دارند که بیشتر زنان غربی از آن برجستگی‌ها بی‌بهره هستند که در این لحظه حاضران با شعار ” ماشالله حزب الله” به ابراز احساسات پرشور نسبت به این بیانات پرداختند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه با ذکر اینکه امام (ره) در برابر بی‌حجابی مثل کوه ایستاده بود، فرمودند که خودشان نیز با اینکه جسم ناقص و معیوبی دارند اما به لطف الهی همواره در برابر زنان، سفت و استوار و پابرجا بوده‌اند و با وجود چند عمل جراحی هیچ خللی بر عزم و اراده ایشان در مواجهه با زنان به وجود نیامده است که در همین زمان صدای تکبیر از جایگاه بانوان مستقر در حسینیه امام خمینی بلند شد و برخی از حضار نیز به دود کردن دانه‌های اسپند پرداختند.

مقام معظم رهبری در ادامه فرمودند این که بگویند حجاب آزاد شود و هرکس خواست حجاب کند و هرکس نخواست حجاب نکند، مثل این است که بگویند فروش مشروبات الکلی آزاد شود و هر کس خواست بخورد یا نخورد… ایشان خطاب به حاضران پرسیدند آیا این حرف درست است؟ در این لحظه حضار با سر دادن شعار «ای رهبر آزاده آماده ایم آماده» آمادگی کامل خود را از همه نظر به سمع و نظر رهبر کبیر انقلاب اسلامی رساندند.

رهبر انقلاب سپس با ذکر اینکه در ماههای اخیر تعدادی از «زنان صاحب مقام» غربی در ادارات خود مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند خاطرنشان کردند که در جمهوری اسلامی به برکت اسلام زنان هیچگاه «صاحب مقام» نشده و اگر سوء‌استفاده جنسی‌ای هم صورت بگیرد فقط در حد کارمندان جزء است که آن هم به لطف خدا کِرم از خود این زنان بوده که با عدم رعایت حجاب کامل در محیط کار «مردان صاحب مقام» را دچار لغزش و انحراف کرده‌اند. در این لحظه تعدادی از حضار صاحب مقام از بخش مردانه با شعار ” وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد” آمادگی کامل خود را برای برخورد با هرگونه لغزش و انحراف در محیط کار به گوش جهانیان رساندند.

رهبر معظم انقلاب در ادامه فرمایشات خود فرمودند: « این هنر انقلاب اسلامی است که امروز زنان ایرانی جزو بهترین دانشمندان و شخصیت‌های فرهنگی هستند.» ایشان سپس به بانو الهام چرخنده به عنوان یک چهره علمی، فرهنگی، هنری موفق در این عرصه اشاره کرد و خطاب به برخی زنانی که شبهاتی را در مورد الگو بودن ایشان مطرح کرده بودند، فرمودند: «همین هم از سرتون زیاده!»

ایشان در پایان فرمایشات خود مساله کشف حجاب اعتراضی چند زن و دختر موسوم به دختران انقلاب را مساله‌ای «حقیر» و «کم اهمیت» دانسته و فرمودند دشمنان ما وقتی ببینند که ما با یک مساله کم اهمیت چطور با اقتدار برخورد کرده و استخوان‌های زنانی را که کشف حجاب کرده‌اند خُرد کرده‌ایم، حساب کار دستشان می‌آید و در مورد مسائل کلان و پراهمیت دیگر جرئت رویارویی با ما را نخواهند داشت.