آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۵ بهمن ۱۳۹۶

شراگیم زند

طنز روز


نظرسنجی موسسه ایران پل با همکاری دانشگاه مریلند!


 

 

 

 

برای برگزاری یک نظر سنجی آبرومند که وجهه نظام اسلامی را در جهان  بالا ببرد و دهان بدخواهان و دشمنان نظام را مورد عنایت قرار دهد چه کار باید کرد؟ جواب نه خیلی اما تقریبا ساده است. برای این کار ابتدا باید یک موسسه نظر سنجی با محوریت ایران تاسیس نمود که مقر آن حتما در یک کشور غربی باشد. خوشبختانه با توجه به حجم آقازاده‌های مشغول به تحصیل در دانشگاههای کشورهای غربی این کار را می‌توان به یک آقازاده آکادمیک و خوش ژن و پی اچ دی دار واگذار نمود. البته فراموش نشود که باید برای این کار سر کیسه را شل کرد و هیچ آقا زاده‌ای در راه رضای خدا موسسه نظر سنجی تاسیس نمی‌کند و به هر حال اینجور موسسات هزینه‌های خاص خود را هم دارند.  انتخاب اسم برای این موسسه بسیار مهم و حیاتی‌ست و هرگز نباید از اسامی‌ای استفاده کرد که غربی بودن و غیر وابسته بودن موسسه زیر سوال برود. مثلا اسمی مانند «موسسه نظرسنجی عمار» یا «موسسه نظر سنجی ولایت» و مانند آن یک انتخاب بد است، ولی به عنوان مثال «موسسه نظر سنجی ایران پل» یک انتخاب خوب و شیک و تمیز است که ایران آن نشان دهنده فوکوس روی ایران است و پل هم پسوند غربی‌اش است.

موسسه نظرسنجی هم مثل قرمه‌سبزی ست و باید جا بیفتد و در همان ابتدا نباید سراغ نظرسنجی‌های حساس و دشمن شکن رفت. در طی زمانی که این موسسه مشغول نظرسنجی‌های خنثی و یا کم اهمیت است تا رزومه دار شود، باید اعتماد و توجه دانشگاه‌های غربی را هم جلب نماید. خوشبختانه این کار اصلا سخت نیست و روش کار این است که این آقازاده که موسس و همه کاره شرکت نظرسنجی‌ست به سراغ اساتید و هیئت مدیره دانشگاهی که در آن در سمت استادیار در حال تدریس است با قبلا تدریس می‌کرده برود و یک پروژه برای جمع آوری دیتا و امار از ایران برایشان تعریف کند. آنها هم بندگان خدا که کف دستشان را بو نکرده‌اند و نگاهشان یک نگاه علمی و آماری‌ست و با توجه به شناختی که از این شخص و سوابق تحصیلی و یا کاری‌اش دارند به احتمال زیاد موافقت می‌کنند. بعد از آن دیگر همه چیز حل است و می‌توان اسم دانشگاه شناخته شده‌ای را هم کنار نظرسنجی سنجاق نمود.

مثلا: ” موسسه نظر سنجی ایران پل با همکاری دانشگاه مریلند برگزار می‌کند: چند درصد از مردم ایران به جمهوری اسلامی اعتماد و اعتقاد دارند و از سیاست‌هایش حمایت می‌کنند؟”
خب این نظر سنجی حتی تیترش هم خیلی معتبر و موجه است چه برسد به نتایجش… چیزی که باقی می‌ماند فقط تعدادی گراف میله‌ای و دایره ای و جدول است که نشان بدهد:
فقط ۵درصد معتقد به تغییر نظام ایران هستند.
فقط ۹ درصد معتقد به کاهش هزینه‌های موشکی هستند.
فقط ۲۰ درصد مخالف حضور ایران در سوریه وعراق هستند.
فقط ۲۱درصد مردم ایران معتقدند که اجرای احکام اسلامی با شدت از سوی حکومت نباید صورت پذیرد (یا به بیان دیگر ۷۹ درصد مردم معتقدند که شلاق و گشت ارشاد و قطع دست و اعدام‌های شرعی و اینها خوب است و باید اجرا شود.)
۵۳ درصد مردم هم معتقدند که دولت باید با اقتدار با آشوبگران روزهای اخیر برخورد کند.

این نظر سنجی را اگر موسسه کیهان برگزار کند تا مدتها سوژه خنده و تمسخر دشمنان نظام می‌شود و فقط فحش می‌خورد و اصولا کسی هم جدی نمی‌گیرد. اما موسسه‌ای غربی با همکاری دانشگاه مریلند! وقتی چنین نظرسنجی‌ای برگزار کند و چنان نتایجی را منتشر کند اوضاع پیچیده می‌شود!

به هر صورت ما از همین تریبون خسته نباشید عرض می‌کنیم خدمت تمامی دست اندرکاران موسسه نظرسنجی ایران پل! ان شاء الله در نظر سنجی‌های آتی آن ۵ درصدی هم که معتقد به این هستند که نظام جمهوری اسلامی باید تغییر کند یا هنوز در باقی مسائل با نظام اسلامی ما زاویه دارند، به راه راست هدایت شده و ما شاهد یک حماسه «۹۸ درصد آری» دیگر به جمهوری اسلامی و موشک و سوریه و یمن و قطع دست و حجاب اجباری و قلع و قمع فتنه گران و این مسائل باشیم.

با تشکر.