آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۲ بهمن ۱۳۹۶

شراگیم زند

طنز روز


سینمای اروتیک ما !


 

 

آدم واقعا این روزها سینما که می‌رود نمی‌داند با چه صحنه هایی مواجه خواهد شد… متاسفانه چندی پیش یکی از عزیزان ارزشی ما به تماشای فیلم «عرق سرد» رفته بود که در میانه این فیلم با چنان صحنه های اروتیکی مواجه شد که گویا این فیلم را به جای سهیل بیرقی، تینتو براس کارگردانی کرده است. من شرمنده ام که ناچارم برای تنویر افکار عمومی و درک عمق فاجعه، چنین صحنه هایی را به نقل از همان عزیز ارزشی شرح دهم.

در یکی از سکانسهای این فیلم بازیگر زن این فیلم یعنی باران کوثری در حالی که گریه می‌کند مقابل آینه ایستاده و به طرز وحشیانه ای (نقل از خود این برادر ارزشی ست) دندانها، لثه ها و حتی زبان خود را مسواک می‌زند تا جایی که دهان او کاملا از کف پر می‌شود…! واقعا باید به این هنرپیشه تبریک گفت که با خلق چنین صحنه هایی روی آلکسیس تگزاس را سفید کرده است…! اصلا چه معنی دارد که هنرپیشه زن در برابر دوربین، جسمی را داخل دهان خود نماید…؟؟ آن هم وحشیانه!؟
آگاهان و صاحبنظران معتقدند که طراحی و اجرای چنین صحنه هایی در سینمای ایران در امتداد پروژه «نفوذ» و «حیا زدایی» از جامعه است و اگر امروز جلویش گرفته نشود فردا شاهد فرو کردن مسواک به شکل وحشیانه در سایر اندامها نیز خواهیم بود. البته دشمن کارش را بلد است و قدم به قدم پروژه اش را جلو می‌برد. احتمالا در فیلم بعدی هنرپیشه زنی را می‌بینیم که در یک نمای کلوزآپ گوش پاک کن را در گوش خود فرو کرده و به شکل تحریک کننده ای آن را می‌چرخاند و خارج می‌کند و دوباره فرو می‌کند و باز خارج می‌کند و آنقدر این عمل را تکرار می‌کند که مخاطب جوان همانجا روی صندلی سینما دچار غلیانات جنسی شده و به انحراف کشیده شود. در مرحله بعد از سوراخهای دماغ زن حیازدایی میشود و  چند وقت دیگر شاهد فرو کردن انگشت توی دماغ توسط هنرپیشه های زن خواهیم بود و به این ترتیب این زنان مرحله به مرحله از حفره ها و سوراخهای بدن خود قبح زدایی می‌کنند و ناگفته پیداست که چنین سینمایی به کجا ختم خواهد شد!

در صحنه دیگری از همین فیلم که باز ما آن را به نقل از این برادر ارزشی بازگو می‌کنیم (همه اینها را در قالب رنجنامه ای در توییتر خود نوشته است)، همین زن چوب قلیان را در حالی که این چوب بسیار بلندتر از حالت عادی ست سعی می‌کند به دهان خود برساند. خاک بر سر ما…! واقعا تفسیر و نشانه شناسی چنین صحنه هایی نیاز به کارشناس و دکتر پورازغدی و استاد رائفی پور ندارد. بدون شک این وضعیت یادآور «اورال سکس» غربی ست که حالا در سینمای ما دارد نم نم جای پای خود را باز می‌کند. به راستی گناه نسل جوان چیست که باید در سینمای جمهوری اسلامی‌ بنشیند و شاهد نزدیک شدن یک چیز دراز به دهان هنرپیشه زن فیلم باشد؟ به کجا می‌رویم؟؟

همان اولین سیگاری که یک هنرپیشه زن در سینمای بعد از انقلاب روشن کرد و آن را گوشه لبش گذاشت اگر عزیزان ارزشی ریخته بودند و آن سینما را همراه هنرپیشه آتش زده بودند، امروز ما شاهد چنین صحنه هایی نبودیم. البته حالا هم دیر نشده و جلوی فساد را از هرجا بگیری منفعت اسلام است. باید هرچه سریع تر یک بخشنامه صادر شود و تمامی اهالی سینما ملزم شوند که ساختن سکانس هایی با محوریت دهان، سوراخ گوش، سوراخ بینی و سایر حفره های بدن هنرپیشه های زن ممنوع شود. هنرپیشه زن فقط می‌تواند از دهان برای حرف زدن استفاده کند و حتی غذا خوردنش هم باید به گونه ای باشد که ما فقط صحنه جویدن آرام و با طمانینه (و نه وحشیانه!) را ببینیم و صحنه ورود قاشق، چنگال و یا هرگونه لقمه ای به دهان که شائبه اروتیک دارد باید ممنوع شود. به طور کلی دهان هنرپیشه ی زن حتی برای حرف زدن و یا فریاد زدن هم باید به اندازه ای باز شود که اندامهای داخلی دهان زن در معرض دید قرار نگیرد و موجبات انحراف و تحریک مخاطبان سینما را فراهم نکند. در مورد سوراخ گوش و بینی هم باید تدابیری اندیشیده شود که نمای کلوزآپ از آنها به هیچ وجه روی پرده نرود و نمایش صحنه ورود اجسام خارجی به حفره گوش و یا سوراخ بینی هم باید به کل ممنوع شود.

ان شاء الله با چنین تمهیداتی سینمای ایران سالم سازی شده و جوانان و خانواده های ایرانی بتوانند بدون دغدغه فیلمهای سالم و فاقد صحنه های اروتیک را با خیال راحت تماشا نمایند.