آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۰ بهمن ۱۳۹۶

شراگیم زند

طنز روز


جنگ دمپایی‌ها علیه ارزشی‌ها


 

 

چند روزی‌ست که نیروهای ارزشی و دستگاه‌های امنیتی از فاز ندیده گرفتن و مسخره کردن معترضین به حجاب زورکی و اجباری عبور کرده و وارد فاز تهدید و برخورد شده‌اند. بر طبق پیشگویی مهاتما گاندی این مرحله در حقیقت مرحله ماقبل آخر تسلیم شدن حکومت در برابر یک خواسته مشروع و مدنی‌ست و زنان ایران مراحل قبلی یعنی نادیده گرفتن و تمسخر را با موفقیت پشت سر گذرانده‌اند. در چنین شرایطی لازم است که معترضین نیز تاکتیک خود را بر اساس تاکتیک جدید حریف تنظیم کرده و آنها نیز متقابلا وارد فاز تهدید و برخورد شوند که خب همه می‌دانیم که بهترین دفاع حمله است. البته شاید در نگاه اول یه نظر برسد زنان و دختران ما ابزاری برای مقابله به مثل با برخوردهای قهرآمیز در اختیار ندارند، اما اشتباه می‌کنند.

ما در این نوشته سعی خواهیم کرد راه‌های مقابله با حکومتی که با توسل به زور و تهدید می‌خواهد  شعار انقلابی “یا روسری یا توسری” را احیاء نماید را با هم مرور نمائیم:

روش اول: زنان علیه مردان

در این روش باید به اصطلاح سر مار را در خانه خودش له کرد. تقریبا همه اقتدارگرایان از مقامات مسئول تا پامنبری‌های غیرمسئول یک «بیت» دارند که در این بیت تعدادی زن و دختر در قالب صبیه و همشیره و والده روزگار می‌گذرانند. خبر خوب اینکه در هشتاد درصد از بیوت همیشه می‌توان زنی یا دختری را پیدا کرد که از پختن قرمه سبزی در کنج آشپزخانه و بیرون رفتن از خانه به حالت شکلات پیچ و یا مالیدن پای مرد خانه در لگن شیر خسته شده باشد. می‌توان با یک فراخوان عمومی سیستم ورودی آقایان را دستکاری کرد به شکلی که هشتاد درصد نیروهای ارزشی در یک روز خاص مثلا دچار شکم روی شدید شده و تمام طول روز به جای بند کردن به حجاب زنان و دختران در به در به دنبال دستشویی باشند. در صورت لزوم می‌توان با تغییر تاکتیک آنها را دچار یبوست کرده و کلا داخل توالتها زمین گیر نمود. با تکرار چنین وضعیت‌هایی به مرور می‌توان قشر برتر را ضعیف و ضعیف‌تر کرد و اعتماد به نفس کاذبش را از او گرفت و زمینه برقراری برابری در جامعه را فراهم نمود.

روش دوم: حمل لنگه کفش یا دمپایی ابری خیس

در این روش زنان باید همواره برای رفت و آمد در اماکن عمومی یک کفش پاشنه دار یا یک لنگه دمپایی ابری (ترجیحا خیس) در کیف خود داشته باشند و در صورت مواجهه با «آمران همین که ما می‌گیم و ناهیان هرچی شما می‌خواین» لنگه کفش یا لنگه دمپایی را از کیف خارج کرده و انقدر بزنن که طرف صدای بُز بده! بعد از مدتی این اشخاص شرطی شده و با دیدن زن بی‌حجاب یا کم حجاب کلا ترشح هورمون تستسترون در بدنشان متوقف شده و زمینه ارتکاب گناهشان می‌خشکد. حتی چه بسا راهشان را عوض ‌کنند که برخوردی بین ایشان و زنان بی‌حجاب پیش نیاید.

روش آخر: استفاده از دراویش گنابادی!

اگر هیچ‌کدام از این روشها جواب نداد باید دست به دامان دراویش گنابادی شد. این عزیزان نشان داده‌اند که در حال حاضر سرسخت‌ترین و مناسب‌ترین گزینه برای مقابله با آدمهای زبان نفهم و قلدر و زورگو هستند. گفته شده است که یک درویش گنابادی می‌تواند به تنهایی یک ون گشت ارشاد را مثل قوطی ساردین بازکرده و سرنشینانش را آزاد نماید و ده تن از آنان می‌توانند زندان اوین را فتح نمایند. ما در مورد صحت و سقم این مسائل اطلاعی نداریم اما همینقدر می‌دانیم که اگر این عزیزان واقعا دل به کار بدهند و وارد عمل بشوند نه تنها حجاب اجباری که کلا حکومت اجباری نیز از بیخ لغو خواهد شد.