آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۵ دی ۱۳۹۶

شراگیم زند

طنز روز


چگونه «درست» اعتراض نمائیم؟


 

 

 

 

این روزها اکثر مسئولین محترم ما مرزهای «جنبه» و «نقدپذیری» را جابجا کرده و متفق القول اعلام کرده‌اند که اعتراض حق مسلم مردم و اصلا نمک رابطه ملت با حکومت است و باید باشد. اما به شرطی که از راه خودش و به شکل درست انجام شود که در غیر این صورت متاسفانه اعتراض به بیراهه رفته و معترض تبدیل به اغتشاشگر می‌شود و همین می‌شود که می‌بینید.

ما برای اینکه معترضین عزیز بتوانند اعتراضات خود را با توجه به استانداردهای جمهوری اسلامی کالیبره نمایند و خدایی ناکرده جوری نشود که وارد فاز اغتشاش شده و حکومت مجبور شود تکه پاره‌شان کند، در این نوشتار اصول یک اعتراض درست، مدنی و مسالمت آمیز که صد در صد حق ملت و مورد تائید مسئولان محترم لشکری و کشوری‌مان نیز هست را بیان می‌نمائیم.

تنها مساله مهم در این زمینه که باید مورد توجه قرار بگیرد موضوع اعتراض است… موضوع اعتراض باید به گونه‌ای باشد که ترجیحا نوک تیزش متوجه کشورهای غربی به‌خصوص آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان باشد. امام راحل عزیز ما یک زمانی فرمودند که هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید. ما باید این کلام گهربار را در هر شرایطی فصل الخطاب دانسته و آن را سرلوحه اعتراضات خویش قرار دهیم. آنگاه خواهیم دید که مسئولین عزیز ما چه ظرفیت بالایی در تحمل صدای معترضین دارند و نه تنها ممانعتی نخواهند کرد بلکه اتوبوس و بلندگو و آمپلی فایر و پرچم و بنر و پلاکارد و امکانات پذیرایی و پوشش گسترده خبری را هم برای معترضین فراهم خواهند نمود تا معترضین عزیز بتوانند به نحو احسن اعتراض خود را از اعماق وجود خود ابراز نمایند.

به غیر از تجمع‌های اعتراضی علیه کشورهای مذکور موضوعات متنوع دیگری نیز برای اعتراض‌های مجاز و درست وجود دارد که شامل  اعتراض به سند ننگین بیست و سی (یونسکو)، اعتراض به برجام، اعتراض به بدحجابی، اعتراض به توهین به مقدسات در جای‌جای جهان، اعتراض به حق زندگی بهائیان، اعتراض به رئیس جمهور (وقتی که از خط ولایت خارج شده باشد)، اعتراض به اعتراض کنندگان غیر مجاز (اغتشاشگران)، اعتراض به مسئولین برای سهل انگاری در فیلترینگ و اعتراض‌هایی از این دست می‌باشد.

دقت بفرمائید در این موارد معترضین از نظر شکل و شدت اعتراض هیچگونه محدودیتی ندارند و از عربده کشی و بستن خیابان تا  تسخیر و آتش زدن سفارت کشورهای بیگانه نیز می‌توانند پیش رفته و خشم و خروش انقلابی – اعتراضی خود را تخلیه نموده و مطمئن باشند که مسئولین احساسات و خشم آنها را کاملا درک کرده و با سعه صدر تحمل می‌نمایند.

اما اعتراض‌هایی که بخواهد جز این باشد خب قطعا به جایی وصل است و بوی اغتشاش و فتنه و برهم زدن نظم عمومی و تبانی علیه امنیت ملی از آن به مشام می‌رسد. مسئولین عزیز ما در این چهل سال به خوبی نشان داده اند که با یک نگاه می‌توانند معترضین واقعی و محترم را از معترض نمایان قلابی و اغتشاشگران اجیر شده تشخیص داده و این موارد را در نطفه و گاهی حتی پیش از تشکیل نطفه، خفه نمایند.

مثلا این افرادی که به بهانه حقوق عقب افتاده و مانند آن دست به راهپیمایی می‌زنند و یا تجمع تشکیل می‌دهند باید بدانند که اعتراضات صنفی واقعا دیگر نخ نما شده و اینها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و نظام با قدرت و صلابت ایشان را بر سر جای خود خواهد نشاند. اعتراضات به بهانه هوای آلوده و بیکاری و گرانی و این چیزها هم همانطور که مشخص است قصدش سیاه نمایی اوضاع مملکت است و این معترض نمایان پوشالی هم همه یک مشت دسیسه‌چی هستند که فقط خودشان را به موش مردگی می‌زنند. اینها را هم به امید خدا حکومت با خاک انداز جمع خواهد کرد!
اعتراضهای سیاسی و حقوق شهروندی و رای من کجاست و اینها هم که اظهر من الشمس است که دم معترضین به کجا وصل است. این دسته آخر را اگر عطوفت اسلامی نبود حکومت باید با تانک از رویشان رد می‌شد نه با وانت و ماشین یگان ویژه.

امیدواریم با این توضیحات حالا مساله تا حدی برای معترضین عزیز و اغتشاشگران نامحترم روشن شده باشد. واقعا همانطور که تمامی مسئولین نظام اتفاق نظر دارند، اعتراض و حق برگزاری تجمعات اعتراضی حق تک تک شهروندان ایران اسلامی‌ست… اما مرز بین اعتراض و اغتشاش مشخص است که ما امیدواریم با این توضیحات دیگر دوزاری همه افتاده باشد و بعدا جای گله و شکایتی باقی نماند!