آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۴ بهمن ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


دختران خیابان‌های انقلاب…


 

 

 

گفته شد نام دختر خیابان انقلاب که با برافراشتن روسری خود ظاهراً خشتک جمهوری اسلامی را سر چوب پرچم کرد ویدا موحد است. به همین مناسبت و از آنجا که خیابان انقلاب دختر و پسران دیگری هم دارد با خیابان مورد اشاره گفتگو کردیم.

 

ما: لطفاً خودمان را معرفی کنید

خیابان انقلاب: بنام خدا، من پدر یا مادر یا هر دوی شماها هستم.

 

ما: چی شد که تشکیل خانواده دادید؟
خیابان انقلاب: والا در واقع خانواده ما را تشکیل داد. ما اولش فقط یه کم آسفالت بودیم که بعد دهن ملت روی ما آسفالت شد و به مقام سرپرستی خانواده رسیدیم.

 

ما: آیا شما دختر دیگری هم دارید؟
خیابان انقلاب: ما یا انقلاب.

 

ما: راستش خودم هم از سوال خودم یک مقدار گیج شدم الآن. اول یک انقلابی شد بعد اسم شما را گذاشتند خیابان انقلاب که از قضا دو طرفه هم هست. بعد از یک مدتی برداشتند وسط شما یک خط ویژه کشیدند. بعد فهمیدیم از این دست خیابان که انقلاب شد خوب بوده، از آن‌دست خیابان اگر بخواهد هر انقلابی بشود بطور یک‌طرفه با آدم برخورد انقلابی می‌کنند.
خیابان انقلاب: خب.

 

ما: خب و کوفت. پرسیدم شما دختر دیگری هم دارید؟
خیابان انقلاب: ما یک عالمه  دختر داریم. هم خودمان هم انقلاب‌مان. یعنی یک عالمه دختر انقلابی داریم که به‌خاطر همین انقلاب کارد به انقلاب‌شان رسیده. فقط هم ما اینطوری نیستیم. همسایه بغلی‌های ما هم یک عالمه دختر و پسر انقلاب دارند. مثلاً سال ۸۸ دختر یکی از همسایه‌های ما در خیابان امیرآباد به‌طور خودجوش توسط یک موتور سوار انگلیسی کشته شد.

 

ما: چرا تمام این اتفاقات در شما و همسایه‌های‌تان می‌افتد؟
خیابان انقلاب: والا این دیگر از بدبختی ماست. هم دانشگاه توی ما هست هم هی از اول انقلاب نماز جمعه توی ما کردند هم زرت و زرت روی سر و صورت ما راهپیمائی خودجوش می‌پاشند، خب دختر و پسرهای ما هم اگر بخواهند در خط انقلاب جلو بروند طبیعتاً باید از خیابان انقلاب رد بشوند دیگر.

 

ما: شما از این موضوع ناراحتی؟
خیابان انقلاب: ما دو جور پسر دختر داریم. یک‌سری‌شان فرزند ناخواسته هستند که ما به خودمان آمدیم دیدیم اینها به خودشان می‌گویند فرزند انقلاب. بخدا اصلاً نفهمیدیم کی ما را حامله کرد که همچین فرزندانی پس انداختیم. همه هم دور از جان شما بد بو و بدترکیب. یک‌سری فرزند هم داریم که عاشق‌شان هستیم. این پدرسگ‌ها یک کاری کردند که ما همه‌ش باید یا نگران فرزندان خواسته‌مان باشیم. خیلی وقت‌ها هم توسط همان فرزندان ناخواسته داغ‌دار این فرزندان‌مان که عاشق‌شان هستیم می‌شویم.

 

ما: خیلی ممنون که آسفالت خود را بما دادید.
خیابان انقلاب: اختیار دارید. لطفاً روی ما بیشتر راه بروید.