آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۳ دی ۱۳۹۶

ابراهیم نبوی

طنز روز


توئیتریات


 

 

 

 

شعور تقریبا هیچ رابطه‌ای نه با پیروزی دارد، نه با موفقیت. با كمي اغراق می‌توان گفت: اغلب پولدارها، سياستمداران موفق، تاجران، مشاغل برجسته و گروههاي اجتماعي اگر شعور داشته باشند موفق نمي‌شوند. انتظار نداشته باشید من بطور دقیق آنها را معرفی کنم، چرا؟ چون از واکنش آنها می‌ترسم، از واکنش آدم بی‌شعور حتما باید ترسید.

گاهی انتقادهایی از نوشته‌هایم می‌خوانم که نویسنده در آن تنها نقطه ضعف نوشته مرا پیدا کرده، آن را شدیدا اغراق کرده، به بدترین شکلی مرا تمسخر کرده و بدون اینکه نقاط قوت مرا بگوید یا راه حلی نشان بدهد مثل دلقک‌ها به من خندیده است. این نوشته‌ها را وقتی می‌خوانم می‌خواهم کله نویسنده را بکنم، ولی وقتی بیشتر فکر می‌کنم می‌بینم خودم هم دقیقا همین کار را با همه کرده‌ام، اسمش هم طنز است، برای همین همه می‌خواهند کله مرا بکنند.

ایران جزو معدود کشورهای جهان است که در آن به گفته مسئولان سیاسی کشور کل مخالفانی که علیه حکومت تظاهرات می‌کنند، سه هزار نفر است، ولی تعداد ۳۷۰۰ نفر دستگیر می‌شوند و ۳۰ میلیون نفر از ارتباطات مجازی محروم می‌شوند.

وزارت كشور گفت: جمعيت اعتراض كننده در کل کشور ٤٢ هزار نفر بود. سپاه گفت؛ ١٥ هزار نفر بود، مكارم گفت: ٦ هزار نفر بود. عجیب بود که دولت تعداد دقیق مردمی را که توي شهرها با چوب و چماق و اسلحه شبانه در مناطق دورافتاده تظاهرات كرده بودند یک روز بعد می‌دانست، ولی يك دكل نفتی به قيمت ٨٧ ميليون دلار گم سه سال بود گم شده بود و هیچ اطلاعی از آن وجود نداشت.

انقلاب اتفاق وحشتناكي است، ولي جمهوري اسلامي از آن وحشتناك تر است.

بر خلاف اغلب رهبران تاريخ ايران كه خودشان خوب بودند، ولي دوروبري‌هاشان بد بودند، خامنه‌اي خودش هم بد است.

جمهوري حكومت خوبي است، چون رئيس به‌جاي كشته شدن به‌موقع کنار می‌رود و به مرگ طبيعي مي‌ميرد.

مطمئنم اگر فروردين امسال بعد از ٣٩ سال، اگر باز هم رفراندوم جمهوري اسلامي صورت بگيرد، مردم دقيقا به همون ميزان ۹۹.۳ درصد به آن راي نخواهند داد.

هفته گذشته در راستاي اصلاحات اقتصادي و قطع يارانه‌ها دولت عربستان يازده شاهزاده سعودي كه در يكي از قصرهاي اين كشور براي قطع مواجب نوشابه انرژي‌زا اعتراض و تحصن كرده بودند، بازداشت كرد. الآن يك هفته است كه يك كمپاني مشاور آمريكايي دارد براي آنها توضيح مي‌دهد كه ماليات چيست و هنوز موفق به تفهیم این موضوع نشده است.

وب سايت آیت الله خامنه‌اي مقاله‌اي عليه احمدي نژاد منتشر كرد و گفت رفتار احمدي نژاد در سال ١٣٨٨ هم خلاف شرع، هم خلاف عرف و هم خلاف قانون بود، در واقع دلائل نزديك بودن احمدي نژاد به رهبري را توضيح داد.

قبل از انقلاب به عنوان مثال گفته مي‌شد فقط ” ابرقو” نقطه دورافتاده است و شهرهايي مثل نايين و درود و تفرش در زندگي اجتماعي كشور حضور داشتند، يك توليد مهم انقلاب تبدیل شهرهای کشور به نقطه دور افتاده بود، همين شهرها دو هفته قبل فرياد زدند: آهاي! ما هم روي نقشه ايران حضور داريم. در جریان این فریاد؛ سی تن کشته و چهار هزار تن مجروح شدند. رهبر این کشور اعلام کرد من صدای انقلاب شما را نشنیدم.

 

اگر آن دكل گم شده سطل آشغال بود حتما تا حالا پيدا شده بود. این آشغال‌های دوست داشتنی.

مسئولان امنیتی کشور مثل تعدادي قمارباز پاتيل و قاطي، دور ميز قمار سياست بلوف می‌زنند.

اولي: دوپر شش رو می‌کند: آمريكا.

دومي، دوپر شاه: ملك سلمان.

سومي سه بي‌بي: بي‌بي نتانياهو.

چهارمي استريت: مجاهدين.

محسن رضايي فول آس رو مي‌كند: برادر زن صدام.

همه جا مي‌زنند. محسن رضایی بانك را مي‌زند و مي‌رود

 

واقعا ناجوانمردانه است که احمدي نژاد را به اتهام اقدام عليه امنيت ملي و آشوب بگيرند، اين اتهامات تقدس دارد، توی رزومه نویسندگان و روزنامه نگاران و مردمان بزرگی چنین اتهامی آمده است. به احمدی نژاد فقط باید اتهاماتی مثل اختلاس و قاپ زني و جيب بري و جعل إسناد بايد زده شود، همان چیزی که واقعیت دارد.

وقتی علم الهدی گفت ” از زمان هخامنشيان سابقه ندارد در داخل كشور يك ايراني پرچم ايران را به آتش كشيده باشد، همه مردم و مخصوصا مخالفان علم الهدی تکان خوردند و نگاه مردم به او عوض شد، اصلا کسی فکر نمی‌کرد او اسم هخامنشیان را شنیده باشد و در این حد اطلاعات تاریخی داشته باشد.

این که گفته شده آیت الله هاشمی شاهرودی بخاطر سرطان مغز در آلمان بستری بود یا دروغ است یا نشان می‌دهد هاشمی شاهرودی تا حالا دروغ گفته و جزو روحانیون نبوده، چطور ممکن است ماشینی که توی پارکینگ می‌ماند مستهلک شود؟ روحانیون فقط حق دارند سرطان پروستات بگیرند. همان جایی که استفاده می‌کنند و طبیعتا ممکن است مستهلک شود.

براساس نظرات فروید رشد سیاسی کاربران ایرانی جامعه مجازی در مرحله ” انال” است. آنچه ميفهمند إدرار و مدفوع است و درک آنان از طنز همین است. عباراتي مانند “سطل عن طلب”، “روش عن فكر”، “اسهال طلب”،”عن تلكتوئل”، “عنقلاب”، “گوزينه” وسیع‌ترين دامنه طنز اين عزيزان است كه در حین خواندن نظرات آنان حتما باید از بوگير استفاده كرد.

مرحله پیش‌رفته جنبش دیماه کشور زمانی بود که علاوه بر موساد، سيا، يك تبعه اروپايي در خرم آباد، محمد بن سلمان، آيت الله مايك معروف به مايكل دي اندريا، داعش، مجاهدين خلق، رضا پهلوي، یک عامل كودتاي نوژه، احمدي نژاد، آشوبگران سازمان يافته غيربومي و روح الله زم… محسن رضايي ” برادر زن صدام” را به عنوان عامل جديد اغتشاشات معرفي كرد و موجب انفجار خنده ملت شد.

در این اتفاقات، زن دوم رابرت موگابه و الكسيس تگزاس در هدايت آشوبگران نقش نداشتند. به دنبال طرح موضوع ” برادرزن صدام” توسط محسن رضايي بسیاری آرزو کردند کاش وی رئيس جمهور مي‌شد، هم آرزوی دیرینه‌اش برآورده مي‌شد و هم كسي حرفایش را به جایی حساب نمي‌كرد و مردم مجبور نبودند حرص بخورند.