آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۸ بهمن ۱۳۹۶

حمید شریف

طنز روز


باشگاه اندیشه‌ورزان سگ هار


 

 

 

باشگاه اندیشه‌ورزان سگ هار در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری افتتاح شد. این خبر را احمد خاتمی، اینترفیس نظام با رویی برافروخته به خبرنگاران اعلام کرد. به گزارش واحد خبر مجله حلزون، احمد خاتمی هنگام خروج از این اجلاس در حالی که دستهایش را با گوشه عبایش خشک می‌کرد، گفت: مقام معظم رهبری اصرار داشتند این باشگاه شکل بگیرد تا در زمینه‌های ستادی ابراز نگرانی کند و البته این وظیفه دولت است که با حجم عظیم انرژی این نگرانی، برق تولید کند و تا مردم نجیب ما خانه‌هایشان را گرم کنند در غیر این صورت ما با یک دولت بی‌عرضه طرفیم.

 

 

معاونت خشم و انزجار مجلس خبرگان اضافه کرد: چند روز بعد از خواباندن اغتشاشات اخیر، خدمت مقام معظم رهبری رفتیم. ایشان خنده‌ای کردند و پرسیدند: ناقلاها به این هیکل‌های زپرتی شما نمی‌خورد به این سرعت اغتشاش بخوابانید. کار کدامتان بوده؟ که جمله حاضرین تاکید کردند: ما همه در خدمت تیم هستیم. مقام معظم رهبری ضمن ادامه تبسم‌شان و گاز زدن به یک فقره خیار، فرمودند: چه خوب است همین جا کلنگ باشگاه اندیشه‌ورزان را به زمین بزنیم و شروع کنیم به جذب بازیکن.

 

 

آقای جنتی به عنوان پیشکسوت اندیشه‌ورزی پیشنهاد کردند ما نه تنها به جذب بازیکن نیاز نداریم بلکه الان چند سالی است یک سره داریم دفع هم می‌کنیم و این را باید فکیر فیک فاک اساسی برایش کرد. البته خود این دفع از برکات نظام است، منتها دولت باید کاری بکند که ما بتوانیم از این دفع، تولید ثروت کنیم و به زخم زندگی مردم بی‌پناه بزنیم. مقام معظم رهبری همین طور که ته خیار را در زیرسیگاری خاموش می‌کردند هارهار تبسم کردند و فرمودند: احزن احزن، حالا اسم باشگاه چه باشد؟ اسامی متعددی پیشنهاد شد و آخر سر روی اسم اندیشه‌ورزان سگ هار توافق شد.

 

 

احمد خاتمی ادامه داد: ما مصادیق سگ هار را در نظام تشخیص می‌دهیم و آنها را مهار می‌کنیم. البته اصل کار ما رفع نگرانی و تولید نگرانی هم‌زمان است. صبح تا دوازده ظهر نگرانی‌های مقام معظم رهبری را رفع می‌کنیم. دوازده تا دو نهار و نماز. از ساعت دو تا اذان مغرب کار ما تولید نگرانی برای مردم است. و خب تمام این‌ها با محوریت اندیشه‌ورزی است.

 

 

هر روز صبح اول لخت می‌شویم و به مدت نیم ساعت نرمش سبک می‌کنیم. بعد اندیشه‌هایمان را در می‌آوریم می‌گذاریم روی میز و در گروه‌های دو یا چند نفره آنها را حسابی ورز می‌دهیم. بعد دستور کار آن روز قرائت می‌شود که عمدتا نگرانی همان روز مقام معظم رهبری است.

 

 

مثلا یک روز ایشان مواضع سرسخت‌تری دارند به موز گیر می‌دهند، ما باید بگردیم مصادیق فقهی و سیاسی مضر بودن موز را پیدا کنیم و در موردش اندیشه‌ورزی کنیم. فردا مواضع‌شان کمی نرم‌تر شده می‌گویند کره بادام زمینی خاصیت که ندارد هیچ، استفاده از آن خیانت به امام و شهداست. باز ما باید بگردیم نکات مربوط به کره بادام زمینی را استخراج می‌کنیم. بعد اندیشه‌های مربوط به اینها را ورز می‌دهیم و قوانین لازم را برای تفت دادن به کمیته‌های تخصصی ارسال می‌کنیم.

 

 

اولین سوالی که مقام معظم رهبری برای ما در باشگاه مطرح کردند این بود که تحقیق کنید ببینید رشد معنویات در جامعه منفی بوده یا مثبت؟ که ما بعد از نیم ساعت تحقیقات فراوان خدمت ایشان عرض کردیم بر خلاف حرف دشمن معنویات مردم خیلی هم رشد کرده و قد کشیده طوری که در بعضی مناطق شاهد مصرف قرصهای کاهش طول معنویات هستیم. ایشان پرسیدند پس به نظرتان ما چه مرگمان است که هر ساعت مردم را به تقوا دعوت می‌کنیم و از دشمن می‌ترسانیم؟ که این سوال ایشان مجددا ما را به فکر فرو برد و مجبور شدیم نیم ساعت دیگر تحقیق کنیم ولی به جایی نرسید.

 

 

بعد خود ایشان که دیدند تمام اعضای جلسه تا خرخره در فکر فرو رفته‌اند پاسخ دادند: متاسفانه مردم، به خاطر وجود سگ هار اینترنت علیرغم اینکه معنویاتشان قد کشیده خیلی به آن عمل نمی‌کنند. در این زمینه همه ما مسئولیم و اول از همه دولت مسئول است. دولت باید با بستن این سگ هار، زمینه‌ای فراهم کند که مردم شبها به جای توعیطر و تلگرام خواندن،  بیشتر با معنویات‌شان ور بروند.

 

 

بعد از این فرمایشات، اعضای جلسه به نوبت در مورد خطرات این سگ هار صحبت کردند طوری که فضای جلسه پر از هارهار خنده شده بود و در کمال مسرّت و عصبانیت خاتمه یافت.