آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۰ آذر ۱۳۹۶

سپیده عبدی

طنز روز


فرهیختگان مجازی | چهل‌ونُه | تکنیک‌های دست ندادن با نامحرم


در هفته ای که گذشت، تذکر حجاب وزیر امور خارجه ایران به دیپلمات انگلیسی و دست ندادن وزنه بردار ایرانی با توزیع کننده مدال، در رسانه های اجتماعی خبرساز شد. در مطلب امروز، به همین مناسبت تعدادی از تکنیک های پیچیده ایرانی ها را برای دست ندادن با خارجی هایِ جنس مخالف مرور می کنیم.

 

تکنیک “چشم تو چشم”: در این روش با خیره شدن توی چشم طرف از نزدیک وانمود می کنیم دستش را ندیده ایم. (مدل محمود احمدی نژاد)

 

 

تکنیک “دست پیش گرفتن”: در این روش قبل از نزدیک شدن خانم به او تذکر حجاب می دهیم تا خودش بی خیال دست دادن شود. (مدل محمدجواد ظریف)

 

 

تکنیک “سلام هندی از دور”: در این روش از راه دور به خانم سلام هندی می دهیم تا اصلا نزدیک نشود. (مدل علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی)

 

 

تکنیک “سلام هندی از نزدیک”: در این روش صبر می کنیم طرف دستش را دراز کند بعد سلام هندی می دهیم تا حالش گرفته شود. (مدل محمود احمدی نژاد)

 

 

تکنیک “عبادت خدایان”: در این روش همزمان با سلام هندی ، مقام خارجی را همچون یکی از خدایان هندو پرستش می کنیم. (باز مدل احمدی نژاد)

 

 

تکنیک “سلام هندی هیز”: در این روش همزمان با سلام هندی به خانم هِرهِر می خندیم تا گوشت تنش بریزد. (مدل منوچهر متکی وزیر خارجه اسبق)

 

 

تکنیک “مدیتیشن”: در این روش به حالت سلام هندی در یک گوشه اتاق تمرکز می کنیم تا خانم بی سروصدا برود بنشیند. (مدل محمدجواد ظریف)

 

 

تکنیک “بلاتکلیف”: در این روش یک دستمان را همین جوری جلوی یارو نگه می داریم تا توی خماری بماند. (مدل نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد)

 

 

تکنیک “تا کمر دولا شدن”: در این روش به شیوه دربار قاجار به مقام خارجی تعظیم می کنیم. (مدل پرویز داوودی معاون اول احمدی نژاد در دولت نهم)

 

 

تکنیک “سلام نظامی”: در این روش به جای دست دادن به خانم سلام نظامی می دهیم. (مدل بهمن حسین پور سفیر سابق ایران در ترکیه)

 

 

تکنیک “سلب مسئولیت”: در این روش می گذاریم طرف خودش دستمان را بگیرد بعد می گوییم به عنف بوده. (مدل احمدی نژاد)

 

 

تکنیک “دست قایم کردن”: در این روش دست‌هایمان را پشت سرمان قایم می کنیم تا طرف نتواند پیدایشان کند. (مدل مهرداد کرم زاده قهرمان پرتاب دیسک)

 

 

تکنیک “چاکرم”: در این روش دستمان را روی سینه می گذاریم می گوییم چاکرم. (مدل زهرا باقری جودوکار )

 

 

تکنیک “معرفی اسلام”: در این روش در همان فرصت کوتاه، فلسفه دست ندادن را برای خارجی مادرمرده تبیین می کنیم. (مدل علی هاشمی وزنه بردار)

 

 

تکنیک “سلام سرخپوستی”: در این روش وقتی طرف دستش را دراز کرد به شیوه “آپاچی ها” به او جواب می دهیم. (مدل مریم بربط جودوکار)