آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۹ آبان ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


ملتی که شهادت ندارد اسارت دارد!


 

واقعاً کشور بعد از پایان جنگ و شهید نشدن هیچکسی، بشدت با بحران مواجه بود که شکر خدا جریان سوریه و عراق پیش آمد خانواده‌ای از نگرانی نجات پیدا کردند. کشور مجبور بود در شرایط سخت تحریم‌های پاره بیشتر از ۲۰ سال با بیل تمام تپه‌ها را بکند بلکه شهیدی چیزی پیدا بکند که حداقل یک هفته از بحران بیرون بیاید. بدبختی بزرگتر هم اینکه سی سال تمام هر کاری می‌کنیم هیچکس به ما حمله نمی‌کند.

 

 

حالا البته اوضاع خیلی بهتر شده. اولش رفتیم که در سوریه دخالت نظامی نکنیم، نمی‌دانم دخالت نظامی ما را کرد چی شد، شکر خدا چندتا شهید دادیم. بعد دیدیم در جائی که اصلاً دخالت نظامی نداریم مگه کسخلیم که شهید بدهیم؟ این شد که هرگونه خودمان را تکذیب کردیم. تا سه چهار سال ما مجبور بودیم قایمکی به یک عده پول بدهیم که به‌طور خودجوش اعزام‌شان کنیم سوریه که بروند آنجا دخالت نظامی نکنند.

 

 

بعد خوشبختانه یک کمی بیشتر شهید دادیم دوباره با خودمان فکر کردیم خب مگه کسخلیم؟ (پاسخ در هر دو مرحله مثبت بود) گفتیم پس حالا که اینجوری شد بیا دیگه از شنبه دخالت نظامی بکنیم. با این کار، از یکشنبه تمام مشکلات کشور حل شد و شکر خدا هنوز هم هی دارد حل می‌شود. الآن کم کم در مرحله‌ای هستیم که اگر کردستان عراق مستقل بشود همه از قاسم سلیمانی تشکر می‌کنند، اگر بزنند استقلال کردستان را به هم بریزند هم همه دوباره از قاسم سلیمانی تشکر می‌کنند. یعنی خواستم خیال‌تان را راحت کنم که کلاً در عزا و عروسی خاورمیانه شرکت داریم ما.

 

 

خدای بزرگی هم داریم، بالاخره روزی را هر جوری شده می‌رساند. الآن که نخست وزیر لبنان دولت را برای عزاداری فرستاده شمال، خودش پا شده رفته عربستان، عربستان به شهروندانش گفته لبنان را تخلیه کنید، حسن نصرلله رفته دم چک امریکا، این چند روزه از میخ دیوار صدا درمی‌آید از نصرلله درنمی‌آید، عوضش تا دلت بخواهد از احمد خاتمی صدا درمی‌آید. یکی او، یکی هم همین محسن رضائی میر قائد که کلاً دیگر تبدیل شده به یک صدائی که یکهو درمی‌آید.

 

 

یعنی امام برداشت یک قارتی پرت کرد گفت ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد، اینها دائم خیال می‌کنند اگر شهید نداشته باشیم صدام حسین همه‌مان را اسیر می‌کند. هرچی هم توضیح می‌دهی بابا صدام مرد، می‌گویند من این حرف‌ها را نمی‌دانم، امام گفته، یعنی می‌گوئی امام بی‌خودی گفته؟ بگوئی آره هم می‌گیرند خودت را شهید می‌کنند.

 

 

در کل خواستم فجایع اخیر لبنان را خدمت آحاد شهید پرور ایران تبریک گفته باشم، همین.