آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۸ آذر ۱۳۹۶

شراگیم زند

طنز روز


مقنعه‌ای که حاشیه ساز شد!


 

 

همانطور که مستحضر هستید رقابت‌های کبدی قهرمانی بانوان آسیا چند روز پیش در شهر گرگان به اتمام رسید که این یک دستاورد بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی و ورزش زنان است و موید آن است که برخلاف تبلیغات دشمنان اسلام، رقابتهای ورزشی بانوان در سطوح عالی و در محیطهای سالم و کاملا استریل در کشورمان قابل برگزاری‌ست. اما از آنجا که بوق‌های استکبار جهانی همواره مترصد فرصتی هستند تا شهد موفقیت را به کام ملت شریف و مسئولین نجیب ایران تلخ نمایند یک روز پس از پایان این رقابت‌ها اقدام به انتشار تصاویری از حاشیه این مسابقات نمودند که با جنجال آفرینی و جوسازی موفقیت کشورمان را در برگزاری این مسابقات تحت الشعاع قرار دهند.

 

متاسفانه بعد از پایان این رقابتها برخی رسانه‌ها به جای پوشش اخبار این مسابقات، تصاویری را از سرمربی مرد تیم کبدی بانوان تایلند منتشر کردند که نشان می‌داد ایشان برای اینکه اجازه حضور در سالن مسابقات و در کنار تیم خود را داشته باشند مجبور شده‌اند که مانند زنان مقنعه سرشان نمایند و با حجاب کامل اسلامی از کنار زمین به هدایت و کوچینگ تیم خود مشغول شوند.

 

ما سعی خواهیم کرد در این نوشتار برخی از زوایای به عمد مغفول مانده این ماجرا را بازگو کرده و با روشنگری، تبلیغات رسانه‌ها و افراد معاند را که این مساله را دستاویزی برای تمسخر و تخطئه نظام اسلامی – ورزشی ما نموده‌اند، بی اثر نمائیم.

 

اول – مقنعه‌ای که بر سر مربی مرد تیم ملی بانوان تایلند هست حاوی یک پیام روشن است و آن این است که در جمهوری اسلامی برخلاف تبلیغات و پروپاگاندای غرب هیچ تبعیضی بین زن و مرد وجود ندارد و هرجا نیاز و ضرورتی وجود داشته باشد، حجاب برای همه چه زن و چه مرد می‌تواند اجباری باشد. جالب این‌جاست همان کسانی که دائما نظام ما را به اعمال تبعیض‌های جنسیتی متهم می‌کردند این اقدام نمادین که به وضوح در جهت تبلیغ برابری حقوق زن و مرد می‌باشد را برنتافته و به شکلی دیگر آن را دستاویزی برای حمله به نظام قرارداده‌اند. این مساله نشان دهنده این است که مسئولین ما هر کاری هم بکنند باز دشمنان نظام یک چیزی از تویش در می‌آورند که با آن نظام مقدس ما را بکوبند که این ناشی از خباثت ضد انقلاب لعنت الله علیهم الاجمعین است.

 

دوم – وقتی جمهوری اسلامی، مردی را از کشور تایلند که مهد فسق و فجور در دنیاست به ام القرای جهان اسلام دعوت می‌کند و در اینجا مقنعه بر سر او می‌کند این نشان دهنده اوج اقتدار نظام اسلامی ست و اینکه ما انقلاب خود را تا کجاها می‌توانیم صادر کنیم. بدیهی‌ست کشوری که به این سطح از قابلیت دست پیدا می‌کند به هر سطح دیگری از قابلیت هم می‌تواند دست پیدا نماید و این هشداری برای تمامی کشورها در سطح جهان و بعضی از فریب خوردگان داخلی‌ست که با تلاش‌های مذبوحانه‌ای مانند کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی سعی دارند حجاب اجباری را در کشور ما به چالش بکشند.

 

سوم – اینکه تیم ملی زنان تایلند مربی مرد انتخاب کرده است به خودشان مربوط است اما وقتی این تیم آمده است که در داخل خاک ایران مسابقه بدهد شرط ادب این است که به قوانین و عرف کشور ما احترام بگذارند. به عبارت دیگر این مربی باید قبل از حضور در ایران با یک عمل جراحی نسبتا ساده تغییر جنسیت می‌داد تا بدون دغدغه و حاشیه بتواند در کنار تیم بانوان تایلند در جریان مسابقات حضور داشته باشد. اینکه این شخص حتی از انجام این عمل ساده نیز خودداری کرده و بعد با اصرار خواسته که در سالن مسابقات حاضر شود نوعی بی اخلاقی و سوء استفاده از حس میهمان نوازی مسئولین ورزشی کشورمان است. با تمام این تفاصیل اما مسئولین اجازه دادند که ایشان بدون عمل جراحی و فقط به این شرط که به صورت نمادین نشان بدهد که تغییر جنسیت داده، در کنار تیم خود حاضر شود که این نشان از روحیه تساهل و تسامح مسئولین و رأفت اسلامی ما دارد که قاعدتا باید مورد تائید و تشویق دیگران قرار بگیرد. اما دشمنان نظام و انقلاب بارها ثابت کرده‌اند که هیچ نمی‌فهمند و شعور لازم را برای درک این بزرگ‌منشی‌ها ندارند.

 

امیدواریم توضیحات فوق به رفع سوء تفاهمات و شائبه‌های موجود کمک کرده و در اسرع وقت از زحمات مسئولین ورزشی کشورمان در برگزاری این مسابقات و برخورد هوشیارانه، مدبرانه و البته رئوفانه با مربی مرد تیم ملی بانوان کبدی تایلند به طریق مقتضی قدردانی گردد.