آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۸ آبان ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


غلومی! دقت کن!


 

 

منصور غلامی که اخیراً به قصد جهاد اکبر وزیر علوم شده در نخستین مصاحبه خود از دانشجویان خواست تا با دقت عاشق شوند. وی دقت در عاشقی را یکی از مهمترین انواع دقت در دانشگاه توصیف کرد و از آنجا که متأسفانه تاکنون بسیاری از دانشجویان بدلیل دقت نکردن در عشق، معضلاتی برای آموزش عالی ایجاد کرده‌اند بر لزوم “تنگت نگرفته تا عشق یادت بره” تاکید کرد.

 

غلامی دقت سایر اقشار جامعه موقع عاشق شدن را غیر ضروری دانست و گفت فقط دانشجوها بدلیل اینکه بیشتر در معرض هستند باید دقت بکنند. هم‌اکنون دانشگاه‌های ایران بلحاظ شاخص “در معرض بودن” در رتبه نخست دانشگاه‌های جهان قرار دارد.

 

به همین مناسبت نصب تابلوی “دانشجو، دقت کن!” در تمامی دانشگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت. همچنین قرار شد تا وزارت علوم با افزودن معاونت دقت دانشجوئی گام مهمی در رفع معضلات عشقی دانشجویان برداشته تا اگر یک دانشجو دقت کرد ولی نشد بتوان اقدام سریع پیشگیرانه اعمال کرد.

 

غلامی “دقت دار” کردن دانشجوها از طرف معاونت دقت دانشجوئی را یکی از وظایف مهم برشمرد و گفت دانشجوی دقت دار به همان اندازه‌ی دانشجوی ستاره دار باید مورد دقت قرار بگیرد. گفته می‌شود با اضافه شدن این غلام به جمع، تمام نگرانی‌های از باب کمبود غلام در جامعه که پس از غلامحسین الهام و غلامعلی حداد عادل به سطح بالائی رسیده بود، یک‌جا برطرف شد.