آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۶ آبان ۱۳۹۶

شراگیم زند

طنز روز


دوبی منتظر ماست بیا تا برویم…!


 

 

روزنامه کیهان (چاپ ایران) بعد از حمله موشکی یمن به ریاض پایتخت عربستان، در تیتری تاریخی و حماسی هدف بعدی موشک‌پرانی انصارالله یمن را ان‌شاء‌الله «دوبی» عنوان نمود و با این تیتر و این پیشگویی، استراتژیک نظام را تا عمق امارات متحده عربی نیز فرو نمود. انصار الله یمن تا این لحظه هنوز واکنش رسمی به این جبهه جدیدی که ژنرال شریعتمداری برایشان ایجاد نموده نداشته ولی یک منبع معتبر که نخواست نامش فاش شود گفت که روز گذشته فکسی از یمن به شرح زیر به تحریریه روزنامه کیهان واصل شده است:

 

“نحن تضرعنا تخرجون منّا / ولكن إذا كنتم تريد، انتم تضربون و نحن جعل الاشعار/ الله اکبر الله اکبر الموت الامریکا الموت لاسرائیل اللعنت علی الیهود النصر للاسلام ”
ترجمه: ” جون حاجی از ما بکشین بیرون / اگه می‌خواید شما خودتون بزنید ما از اینجا شعار می‌دیم و حمایت می‌کنیم/ (شعار و سرود ملی حوثی‌ها)”

 

اگر این فکس واقعا از طرف محور مقاومت ما در یمن ارسال شده باشد نشان می‌دهد که عمق استراتژیک‌مان در یمن باد می‌دهد و باید خودمان آستین‌هایمان را بالا بزنیم و جنگ نیابتی دیگر جواب نمی‌دهد. جنگ نیابتی هزار حُسن هم اگر داشته باشد یک عیبی دارد و آن این است که وقتی فرسایشی شد دیگر همه کسانی که به نیابت از ما دارند می‌جنگند شروع می‌کنند به غُرغُر و بلبل زبانی و با بهانه های واهی از زیر جنگ در رفتن… برای همین مسئولین نباید از عدم جانفشانی حوثی‌های یمن و عدم استقبال از پیشنهاد نبوغ آمیز حمله موشکی به امارات دلسرد شده و اعماق استراتژیک خود را از دست رفته تلقی کنند.

 

اتفاقا پیشنهاد خوبی‌ست که جمهوری اسلامی خود دست به کار شده و چند تا موشک علی‌الحساب به دوبی بزند ببیند چه اتفاقی می‌افتد. جنگ می‌شود؟ خب بشود. جوانان ما نشان داده‌اند اگر احساسات‌شان در جهت درست هدایت و کانالیزه شود در جنگ رشادتها به خرج می‌دهند و کم نمی‌گذارند.

 

یک زمانی با شعارهایی مثل «کربلا منتظر ماست بیا تا برویم» و «کربلا کربلا ما داریم می‌آئییم» صدها هزار جوان ایرانی راهی جبهه‌ها شدند. فضای آن زمان جامعه در غیاب ماهواره و اینترنت و در حالی که شبانه روز از رسانه ملی روضه و منبر و نوحه پخش می‌شد خب یک فضایی بود که لاجرم کربلا همه را می‌طلبید. الان شرایط و روحیات جامعه عوض شده و اتفاقا این فرصت بسیار خوبی‌ست و مسئولین می‌توانند با دستکاری شعارها همان شور و اشتیاق به جنگ را دوباره در میان جوانان بیدار کنند.

 

در شرایطی که معدود جوانان ارزشی ما این روزها با شعار دفاع از حرم راهی عراق و سوریه شده‌اند می‌توان انبوه جوانان غیر ارزشی را هم برای فتح دوبی بسیج نمود. فقط تصور کنید عکس العمل جوانان محرومیت کشیده ایرانی به شعار «دوبی دوبی ما داریم می‌آئیم» و یا «دوبی منتظر ماست بیا تا برویم» چه خواهد بود.

 

ما به سران کشورهای عربی و به خصوص امارات اخطار می‌دهیم که کاری نکنند که خدایی نکرده مسئولین ما کاری کنند که کاری بشود که دیگر کار از کار گذشته باشد. جوانان ایرانی مثل کشی که تا منتهی درجه خود کشیده شده باشند فقط منتظر فرمان حمله هستند و کشورهای عربی مطمئن باشند این جوانان انقدر محرومیت و محدودیت در این سالها کشیده‌اند که اسم دوبی که بیاید دیگر هیچ نیرویی در جهان جلودارشان نخواهد بود.

 

 

در انتها یک پیام هم داریم برای حوثی‌های یمن:
یکی طلبتون… بعد از عمری حاج حسین ما یه چیزی ازتون خواست… شما که دیگه کشورتون خراب شده توی این جنگ… کم می‌شد ازتون دو تا موشک هم به امارات بزنین و روی حاج حسین ما رو زمین نندازین؟ عمق استراتژیک هم انقدر بی چشم و رو؟ اه