آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۷ آذر ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


جمهوری اسلامی مامور ما است!


 

خب ما از قبل می‌دانستیم که انقلاب فرزندان خود را می‌خورد. یعنی خودمان نمی‌‌دانستیم ولی چون فرانسوی‌ها گفته بودند گفتیم خب وقتی فرانسوی‌ها اینطوری می‌گویند ما خر کی باشیم بگوئیم اینطوری نیست. البته فرانسوی‌ها کار بی‌خود زیاد می‌کنند ولی حرف بی‌خود هیچ‌وقت نمی‌زنند. نمونه‌اش اینکه انقلاب ایران نبیره و ندیده و نشنیده‌ی خودش را هم هنوز دارد می‌خورد درحالیکه قرار بود فقط فرزندان خودش را بخورد.

 

از طرفی ما که در سی و هشت سال گذشته هر کدام‌مان به‌دلیل مخالفت با نظر هر کدام دیگرمان فوری بدون سند و مدرک از طریق او متوجه شدیم که مامور جمهوری اسلامی هستیم، هیچ‌وقت از این سر قضیه به ماجرا نگاه نکردیم که الآن با هزارتا سند و مدرک جمهوری اسلامی مامور ماست. اتفاقاً یک ماموری هم هست که نظر تمام طیف‌های مختلف ما را را برآورده می‌کند.

 

مثلاً همین جنبش سبز: از سال ۸۸  تا الآن داشت فکر می‌کرد با احمدی نژاد چه رفتار مدنی‌ای بکند که حرصش بخوابد. جمهوری اسلامی بدون اینکه جنبش سبز لازم باشد زحمت بکشد زد احمدی نژاد را خیلی مدنی پاره پوره کرد.

 

سلطنت طلب‌ها: خب اینها از فردای جنبش سبز داشتند به کمک نیروهای عمیق فکری خود مثل نیک آهنگ کوثر تمام تلاش‌شان را می‌کردند که میرحسین موسوی به‌خاطر دست داشتن در اعدام‌های ۶۷ باید زندانی بشود. جمهوری اسلامی خودش برداشت موسوی را زندانی کرد که نظر اینها تامین بشود.

 

روزنامه نگاران: خوشبختانه نصف روزنامه نگاران کشور این شانس را داشتند که سعید مرتضوی را از نزدیک ببینند و بعد از کشور فرار بکنند. تمام آرزوی آنها این بود که یک‌روزی بتوانند به ایران برگردند و مرتضوی را محاکمه و به زندان بیندازند. خب جمهوری اسلامی از طرف تمام این روزنامه نگاران همینکار را کرد.

 

چپ‌ها: اینها در سی و هشت سال گذشته تمام تلاش‌شان را کردند که در رفتن کش خشتک مامور سرشماری را هم بگویند کار خودشان است. علیرغم مخالفت ما، جمهوری اسلامی خودش به‌تدریج با انتشار کلی سند و مدرک از طرف خودش، در طول زمان ثابت کرد که تمام اینها واقعاً کار خودشان بوده.

 

جنبش زنان: مهمترین مانعی که زنان ایرانی برای پیگیری مطالبات‌شان داشتند تعدادی زن دیگر بود که جلوی آنها را می‌گرفتند. جمهوری اسلامی خودش برداشت فاطمه رجبی و فاطمه آلیا و الباقی فاطی‌ها را کرد توی گونی که زنان راحت مطالبات‌‌شان را پیگیری بکنند.

 

حالا اینجا جا نمی‌شود یا اگر بشود هم شما حال خواندنش را ندارید ولی اگر بخواهید من حاضرم ده‌ها مورد دیگر از همکاری جمهوری اسلامی با ما را با سند و مدرک در اختیارتان بگذارم. بخدا اگر آرزوی هر ایرانی برکناری نرم جمهوری اسلامی باشد، بدبخت دارد با حذف تک تک نیروهای حافظ خودش تمام تلاشش را می‌کند که برکنار بشود. همین خاتمی که شما می‌گوئی سوپاپ اطمینان و اینها. آخر کدام خری سوپاپ خودش را برمی‌دارد که بترکد؟ جای تشکر کردن‌تان است؟