آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۷ آبان ۱۳۹۶

شراگیم زند

طنز روز


کوروش آسوده بخواب؛ جاده بسته‌ست!


 

 

 

امسال همزمان با سالروز تولد کوروش کبیر، خوشبختانه مسئولین خدمتگزار کمی به فکر مردم افتاده و تصمیم گرفتند یک دستی به سر و گوش بزرگراه‌های همجوار با آرامگاه ایشان بکشند. با اینکه این کار در جهت خدمت رسانی به مردم است اما متاسفانه شاهد هستیم عده‌ای «شهروندنما» (که حسابشان از شهروندان واقعی و فهیم ما جداست) شروع کرده‌اند به اعتراض و غرغر و حتی فحاشی در شبکه‌های اجتماعی که چرا درست روز تولد کوروش باید بزرگراه‌های منتهی به آرامگاه ایشان بسته باشد و اینها بهانه است و حکومت از اینکه مردم آنجا جمع شوند می‌ترسد و کذا و کذا…

 

 

اینها همانهایی هستند که تا پیش از این هر جا می‌رسیدند از وضعیت بد جاده‌ها و سیستم روشنایی معیوب بزرگراه‌ها انتقاد می‌کردند و هی آمار کشته‌های جاده‌ای را فرو می‌کردند به بالا و پائین مقامات عزیز کشورمان. حالا که مسئولین آستین‌ها را بالا زده و شروع به بهسازی زیرساختهای جاده‌ای کرده‌اند، ساز دیگری کوک کرده و به سمپاشی‌های کور خود علیه مسئولین ادامه می‌دهند.

 

مسئولین باید کار خودشان را بکنند و توجهی به این جوسازی‌ها ننمایند. خود کوروش کبیر هم اگر زنده بود، اولویت برایش آبادانی کشور و بهبود وضعیت راهها و مسائلی از این دست بود تا اینجور دورهمی‌ها و تولد گرفتن‌ها و بزرگداشت‌ها!

 

حالا امسال که به‌حمدالله مسئولین بهموقع متوجه وضعیت خراب جاده‌ها در آن منطقه شدند و الان احتمالا دیگر بزرگراه‌ها بسته شده و کارگران و مسئولین دوش به دوش هم آنجا مشغول کارند. چیزی که مهم است این است که مسئولین از همین امروز به فکر سال بعد و مشکلات دیگر آن منطقه نیز باشند.

 

جاده‌ها درست شد اما آیا روستاهای اطراف گازرسانی شده؟ حفاری منطقه و کارگذاری لوله‌های گاز می‌تواند قدم بعدی برای خدمت‌رسانی به مردم آن منطقه باشد. یا اگر آن منطقه گاز هم داشته باشد می‌توان برایشان زیرساخت‌های لازم برای اتصال به اینترنت از طریق فیبرنوری را فراهم کرد. کار گذاری فیبر نوری هم خدمت بزرگی‌ست و حداقل سه روز رفت و آمدها را به طور کامل مختل می‌کند.

 

برای سالهای بعد هم واقعا مسئولین باید یک چک لیست از مشکلات منطقه فراهم کنند که به امید خدا این مشکلات همه رفع شود و با کمبود مشکل در این ایام مواجه نشویم.

 

البته جای نگرانی نیست. چند سال که مسئولین بتوانند به همین شکل کج دار و مریز مشکلات منطقه را یکی یکی حل کنند، آب گیری سد سیوند هم به یاری خدا کامل می‌شود و با به زیر آب رفتن منطقه، تمامی مشکلات نیز به صورت ریشه‌ای و اصولی حل خواهد شد.

 

بعد از آن هم که دیگر دسترسی به آرامگاه آن بزرگوار تنها از طریق غواصی میسر خواهد بود و علاقمندان به کوروش کبیر می‌توانند هر سال در سالروز تولد ایشان لباس غواصی پوشیده و هرچقدر دلشان خواست دور آرامگاه ایشان شنا کرده و بدون نگرانی شعار بدهند.

 

شایان ذکر است که هیچ منع قانونی برای تجمع و شعار دادن در زیر آب در نظام مقدس جمهوری اسلامی پیش بینی نشده است که این خود یکی از نشانه‌های آزادی در کشور عزیزمان است.