آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۷ مهر ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


خاتمی حصر یواش شد


 

تعدای خودجوش خودکَن با حضور مقابل منزل محمد خاتمی مانع حضور او مقابل خانه خودش شدند. این افراد به او افزودند چنانچه قصد داشته باشد از خانه به جای دیگری برود بیشتر مانع خواهند شد. در این لحظه خاتمی درحالیکه از آنها عذرخواهی می‌کرد پرسید: اگر قصد داشته باشم از جای دیگری به خانه بروم چی؟ این سوال چون از قبل در جلسه شورای عالی امنیت ملی مطرح نشده بود پاسخی دریافت نکرد.

 

در این زمان فرد نامعلومی از جای نامعلوم دیگری اعلام کرد خاتمی فقط می‌تواند از خانه به محل کار برود. لیکن از آنجا که در حال حاضر خاتمی اصلاً کاری ندارد که محل هم داشته باشد، برخی معتقدند همان اگر می‌گفتید خاتمی در خانه حصر بماند همه‌مان سنگین‌تر بودیم. آنها سپس خودشان را وزن کردند و متوجه شدند که سبک‌تر شده‌اند.

 

در همین حال از طرف یک کسی از یک جای دیگری اعلام شد موسوی و کروبی می‌توانند در هفته با چند نفر دیدار داشته باشند. این روش که در سیاست درهای دو لنگه باز به شیوه‌ی سه پنج دو معروف است به افرادی که در حصرند اجازه می‌دهد گاهی از گوش راست و چپ به زمین حریف نفوذ کرده و در در عوض هافبک وسط فقط می‌تواند از خانه به محل کار برود و اگر ترجیحاً از محل کار برنگشت هم که دیگر چه بهتر.

 

به همین مناسبت جمعی از افرادی که با تکرار کردن خاتمی به دوازده جور مجلس وارد شدند برای همدیگر اس ام اس فرستادند. در مهترین آنها محمدرضا عارف با ارسال 🙁 به حسن روحانی مراتب خشم، نفرت، کینه، تعجب، انزجار، مخالفت، پایبندی، نقد سازنده، مدارا، اعتدال، اصلاحات، حرکت جمعی، تحریم فعال، ژن خوب و سایر مراتب خود را اعلام کرد. این پیام با پاسخ :)) روحانی مواجه شد.

 

برخی دیگر از مهمترین فعالان سیاسی که درست پس از افتتاح سومین اکانت توئیتر خود متوجه شدند که فعالیت‌شان سیاسی است، این اقدام را «کار خودشان است» توصیف کردند. این عده افزودند: «آنها» با این کارها می‌خواهند کار خودشان است. همین افراد که همزمان موافق و مخالف حصر موسوی هم هستند تاکید کردند: در واقع این قبیل کارها نشان می‌دهد که کار خودشان است.

 

لازم به ذکر است که جمهوری اسلامی واقعاً خیلی خر است! درست در زمانی که همه دارند به خاتمی فحش خواهر مادر می‌دهند او را شبه حصر می‌کنند تا نیم ساعته بشود سلطان قلب‌ها. خود این امر به‌خوبی نشان می‌دهد که تمام اینها کار خودشان است!