آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۵ مهر ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


اصلاحات اصلاح طلبان اصلاح شد!


  

 

 

 

 

شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان به ریاست محمدرضا عارف (خنده حضار) و با حضور تعدادی از افراد که یا با خاتمی عکس دارند یا خطبه عقدشان را خاتمی خوانده ولی هیچکدام اسم ندارند تشکیل جلسه داد. در این نشست ابتدا محمدرضا عارف به احترام خودش و سپس به احترام حضار دوتا نیم ساعت سکوت کرد و جلسه وارد سکوت سوم شد.

در این نشست پر سر صدا اصلاح طلبان با بیان اینکه انتقادهایی نسبت به یکدیگر دارند بر لزوم اینکه باید به خودشان انتقاد داشته باشند تاکید نموده و سپس از اینکه علیرغم تمام هم‌دلی و هم‌فکری‌ها انتقاداتی نیز به خود دارند خوشحال شدند. در همین زمان منشی جلسه تمامی مراتب را نسبت به وجود انتقاد اصلاح طلبان به خودشان یادداشت و به امضاء تمامی حضار رساند.

پس از پایان وقت استراحت اول و نصب شیشه دو جداره جهت عدم انتقال سر و صدای جلسه به بیرون، شورای سیاست گذاری به این نتیجه رسید که بهترین راه برای هرگونه فعالیت همین کاری است که الآن دارند می‌کنند و اصلاح طلب بودن خود را «بهترین قالب» برای فعالیت‌های خود ذکر کردند. حاضرین بلافاصله موافقت خود را با تمامی موارد مورد موافقت اعلام کرده و مجدداً منشی جلسه تمامی موارد را یادداشت و به امضاء خود رساند.

در تشریح موفقیت آمیز بودن این نشست همان بس که کلیه‌ی حاضرین آن‌را موفقیت آمیز عنوان کرده و قرار شد از این به بعد هفته‌ای یک نشست پر سر و صدای مشابه در پشت خطوط مقدم شیشه‌ی دو جداره با حضور افراد سرشناسی که هنوز اسم ندارند ولی اخیراً با خاتمی عکس گرفته‌اند برگزار بشود.

در همین زمان عبدلله نوری در جای دیگری اعلام کرد “اصلاحات نیاز به بازسازی و بررسی مجدد دارد”. وی که ظاهراً خبر نداشت همین نیم ساعت پیش شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان خود را با موفقیت بازسازی و بررسی مجدد کرده، نگفت احیاناً چه فرد یا افرادی کار اصلاحات را به جائی رسانده‌اند که الآن نیاز به بازسازی دارد.

لازم به ذکر است که جنبش اصلاحات در ابتدا کلاً برای بازسازی و بررسی مجدد جمهوری اسلامی وارد عرصه شده بود که چون بعداً تعداد عکس‌های اعضاء شورای سیاست گذاری با خاتمی زیاد شد، تصمیم گرفتند پس فعلاً خودشان را بازسازی و بررسی مجدد بکنند.