آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۲ شهریور ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


علیرضا رجائی در زندان بهبود یافت!


 

 

سخنگوی قوه قضائیه که دندان‌های نیش او از خودش تیزتر است اعلام کرد علیرضا رجائی دو سال بعد از آزادی از زندان «مانند هر فرد دیگری» مبتلا به سرطان شد. وی ابتلاء به سرطان پس از آزادی از زندان را حق هر شهروند ایرانی دانست و افزود: در این رابطه جلسات خوبی با روسای زندان‌ها داشتیم و از آنها قول مساعدت و همکاری گرفتیم.

 

محسنی اژه‌ای افزود: اصلاً یکی از مهم‌ترین دلایلی که ما برخی افراد را بیشتر در زندان نگه می‌داریم همین است که آنها بلافاصله بعد از آزادی از زندان بیمار می‌شوند. حتی مواردی بوده که قاضی شعبه بلافاصله پس از اتمام حکم یک زندانی، درجا یک حکم جدید دیگر داده که خدای نکرده نرود بیرون زندان مریض بشود.

 

اژه‌ای که خودش شخصاً بارها باعث خوب شدن حال زندانیان سیاسی شده، با استفاده از تجربیاتش افزود: در مورد «این فرد» من واقعاً خودم ناراحتم و حتی دلم می‌خواست بروم بیمارستان او را گاز بگیرم ولی وقتی پرونده‌ی پزشکی ایشان را مثل سایر پرونده‌ها به‌طور کامل مطالعه کردم متوجه شدم که ایشان در زندان دندانش درد می‌کرده که ما برای رفاه حال او یک دندانش را خالی و دو دندان دیگرش را پر کردیم.

 

وی با ابراز تأسف از افزایش آمار افرادی که اول بیمار و بعد زندانی می‌شوند ادامه داد: متأسفانه پرونده‌های متعددی وجود دارد که افراد مبتلا به بیماری‌های خاص بدلیل عدم رسیدگی پزشکی در خارج از زندان، یک کارهائی می‌کنند که ما آنها را دستگیر کنیم که بعد در بهداری زندان به آنها رسیدگی پزشکی بشود. وی بهداری زندان اوین را یکی از مجهزترین مراکز درمانی‌ای که رابرت موگابه تا حالا دیده توصیف کرد و از وجود آسپرین، روغن کرچک، آنتی هیستامین دکونژستانت و سایر اقلام پیچیده پزشکی در آن خبر داد.

 

اژه‌ای در پاسخ به این سوال که چرا حتی در موارد خاصی که شورای پزشکی دستور انتقال سریع زندانی که به خارج زندان را داده وی به بیمارستان منتقل نمی‌شود یک قندان چینی فلورا طرح نائین به سمت خبرنگار پرت کرد و با تکذیب این خبر افزود: حتی در یک مورد هم مشاهده نشده که بیماری که نیاز فوری به رسیدگی پزشکی دارد، بعداً به خارج زندان منتقل نشده باشد و شما می‌توانید این موضوع را در بهشت زهرا کاملاً مشاهده کنید.

 

وی در پایان برای علیرضا رجائی آرزوی بهبود عاجل کرد که در این لحظه همه دهان او را محکم گرفتند گفتند ترو خدا نه، تو دیگه نه!