آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۳ شهریور ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


سوریه، سوریه، شورت اسد توریه!


 

 

 

یکی از مددجویان به نام بشار اسد موفق شد به رهبر ایران نامه بنویسد و پیروزی ارتش سوریه در “دیر الزور” (فقط اسم شهرو داشته باش) را به وی تبریک بگوید. البته شکر خدا الآن خیلی وقت است که ما مردم از طریق این حکومت از این اشتباه بزرگ درآمده‌ایم که دخالت‌مان در سوریه فقط در حد مشورت و دست‌گرمی و فوت کردن روحیه به‌ سمت‌شان نیست و الآن دیگر کاملاً خبر داریم که آن‌طور که می‌گویند اگر در سوریه با “تروریست‌ها” نجنگیم باید در تهران شورت‌مان را برای‌شان پایین بکشیم.
من خودم سه بار نامه بشار اسد را خواندم و هر سه بار خیال کردم محسن رضائی آن‌را نوشته چون بلاتشبیه عین دری وری‌هائی است که در توئیتر می‌نویسد. منتها چون بشار اسد این پیروزی را به رهبر ایران «تقدیم کرده» گفتم خب قطعاً نمی‌تواند کار محسن رضائی باشد چون این طفل معصوم به عمرش هیچ چیزی غیر از عقب نشینی و محاصره و تلفات به کسی یا جائی تقدیم نکرده.

 

باز فکر کردم خب خره! خبر مرگت برمی‌داشتی زنگ می‌زدی بیت رهبری تقدیمت را بی سر و صدا می‌کردی لازم نبود عالم و آدم باخبر بشود که رهبر ایران از شکسته شدن محاصره دیر الزور به حدی که به خر تی تاپ داده باشی خوشحال است. خب همین تقدیم‌ها را هی می‌کنند که امریکا برمی‌دارد تحریم جدید بما تقدیم می‌کند بعد جیغ می‌زنیم که آخه چرا؟

 

الآن که به برکت حضور ما در منطقه، آرامش نسبی به سوریه برگشته و نصف مردم موفق به فرار از سوریه شده‌اند و بقیه هم توی راهند، خب اگر همینطوری با ادامه حضور ما در سوریه امنیت تامین بشود دیگر کسی در سوریه نمی‌ماند که با هم جنگ و دعوا هم داشته باشند. شاید هم زد و وقتی داشتند از سوریه فرار می‌کردند، یک‌دفعه دم مرز بلغارستان همدیگر را دیدند همان‌جا زدند سر و کله همدیگر را شکستند که کار به تقدیم تبریک به رهبر ایران نکشد. آخر پیروزی در بلغارستان تبریک دارد؟
ولی واقعاً این بشار اسد آدم رو راست و عریانی هست. مثلاً برای مبارزه با استعمار انگلیس اولین کاری که کرد رفت یک زن از انگلیس غنیمت گرفت، انگلیسی‌ها هر کاری صبح‌ها با مردم بکنند، اسد همان کار را شب‌ها با زنه می‌کند. یا همین نامه‌ای که نوشته. قشنگ حالت مقام معظم رهبری از آن‌طرف کاغذ نامه معلومه. من مرده شما زنده. این اسد این‌قدر از همه چیزش آن‌طرف چیزهایش پیداست که اگر یکی شوخی پشت وانتی بکند برود از پشت یک‌دفعه شلوارش را زررررت بکشد پایین، یک‌دفعه دیدی حتی شورتش هم توریه!