آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۷ مرداد ۱۳۹۶

ابراهیم نبوی

ستون پنجم


یک سلفی و چند نتیجه گیری اخلاقی


 

 

خانم موگرینی در مراسم تحلیف حسن روحانی به ایران سفر کرد و پس از سالها که از دوران جوانی‌اش می‌گذشت خودش را در محاصره انبوهی از مردانی دید که همه می‌خواستند با او سلفی بگیرند. او با خودش گفت: آیا آنها فکر می‌کنند من کیم کارداشیان هستم؟ و بعد به نمایندگان قطور و تنومندی نگاه کرد که اگر کیم کارداشیان دوروبرشان بود، حتما با او اقدامات قابل توجهی انجام می‌دادند. البته ما قرار نیست چشم‌مان را به روی واقعیت ببنیدیم و دهان‌مان را باز کنیم و همین طوری هزار تا چیز مربوط و نامربوط بگوئیم، اما قطعا می‌توانیم به این موضوع توجه کنیم که اخذ مقادیر معتنابهی سلفی توسط نمایندگان مجلس با خانم موگرینی، چه مسائل ویژه‌ای را به ذهن می‌آورد و اصولا چه نتایج اخلاقی از این سلفی می‌توان گرفت. در همین راستا از این سلفی چند نتیجه اخلاقی می‌گیریم:
یک، علت مخالفت نمایندگان مجلس دوره‌های گوناگون مجلس با مذاکرات پنج به علاوه یک معلوم شد. آنها وقتی در مقابل موگرینی کنترل خودشان را از دست داده بودند، لابد با خودشان فکر می‌کردند ظریف هم وقتی در ملاقات‌های مختلف یک تا دو سال از کله صبح تا بوق سگ با هفتاد تا خانم گوناگون در جلسات مختلف نشست و برخاست می‌کند، آن هم پشت درهای بسته، طبیعی است که نه تنها با آنها سلفی می‌گیرد، بلکه آن کار دیگر را که وقتی واعظان به منبر نمی‌روند، می‌کند. ظریف، توهم؟
دو، علت مخالفت نمایندگان مجلس با ورود خواهران به استادیوم معلوم شد. طبیعی است نمایندگانی که با یک خواهر فرنگی دیپلمات نه چندان جوان نه چندان خوشگل نه چندان آراسته، چنین استقبال شایان ذکری کرده‌اند، لابد فکر می‌کنند که اگر خواهران هم به استادیوم بروند، به حکم آیه شریفه « تره به تخمش می‌رود، حسنی به باباش و ملت به عصاره فضائلش…» لابد مردان با خانم‌های خوش بروروی جوانی که به استادیوم بروند، چنین برخوردی خواهند کرد.
سه، علت مخالفت برخی نمایندگان مجلس با حضور مینو خالقی در مجلس معلوم شد. برای فهم دقیق این موضوع فقط کافی است یک عکس خانم موگرینی را در دست راست و عکس خانم مینو خالقی را در دست چپ قرار دهید و بعد تصور کنید که اگر این نمایندگان عزیز و پرحرارت که در مقابل موگرینی تاب مستوری نداشتند و داشتند سر از روزن برمیآوردند، اگر مینو خالقی به مجلس رفته بود، دور از جان چقدر برخوردهای سلفی از خودشان بروز می‌دادند و چه بسا که اصلا کار به همین حد هم خاتمه نمی‌یافت.
چهار، علت مخالفت برخی نمایندگان با وزیر و رئیس جمهور زن معلوم شد. این نمایندگان با خودشان فکر می‌کنند که اگر یک زن وزیر شود، احتمالا ممکن است بعدا رئیس جمهور بشود، یا بدون اینکه رئیس جمهور شود به عنوان وزیر به یک کشور خارجی مثل سوئد یا نروژ یا خارج دعوت شود تا در مراسم افتتاح مجلس یا اجلاس یک چیز مهم شرکت کند، بعد که این خانم به عنوان ناموس اسلام به این کشور خارجی رفت، ممکن است از طرف مجلس آن کشور از خواهر وزیر جمهوری اسلامی دعوت کنند که به مجلس آن کشور برود و یک دفعه خانم وزیر وسط یک مشت نماینده مرد گرگ سوئدی یا نروژی زن ندیده گیر می‌کند و از چپ و راست زرپ و زرپ از او سلفی می‌گیرند و …. آیا این بود آرمان‌های امام راحل؟ آیا این بود دستآورد خون شهیدان؟ آیا این بود میراث فاطمه زهرا که یک زن وسط یک مشت گرگ درنده گیر بیافتد و همه با او سلف- گروپ اخذ کنند؟ در همین راستا بود که نمایندگان نسبتا محترم جمهوری اسلامی از اساس با وزیر زن و بدتر از همه رئیس جمهور زن مخالفند.
پنج: علت طرفداری نمایندگان اصولگرا و سوسولگرای مجلس از انواع تفکیک جنسیتی معلوم شد. نمایندگان عزیز با خودشان فکر می‌کنند وقتی که ما نمایندگان عزیز که عصاره فضائل این ملت هستیم، برای گرفتن یک سلفی با خانم موگرینی که فقط یک بار به مجلس آمده، خودمان را به چهار قطعه مساوی تقسیم کردیم، بدیهی است که ده تا کارمند دولت یا شهرداری که عصاره رذایل این ملت هستند، بطور طبیعی وقتی یک زن هر روز به میان سه نفر همکار مردش برود، لابد آنها سلفی که هیچ، هزار تا چیز دیگر هم از او می‌گیرند. وقتی ما نمایندگان مومن و متقی و متخلق به اخلاق حسنه و حسینه این جوری کنترل خودمان را از دست می‌دهیم، آن ملت فاسد و منحرف چه خواهند کرد.
شش: و در همین راستا بود که نادر قاضی پور به عنوان عصاره مجلس، که می‌شود عصاره عصاره مجلس یا به عبارتی عصاره دوتقطیره مجلس فرمود: « مجلس جای زن‌ها نیست، بلاسرشان می‌آورند.» و این مصداق آن کلام شریفه است که حرف راست را باید از بچه شنید. البته برخی عزیزان ایراد گرفته‌اند که فقط نمایندگان راست مجلس افتضاح موگرینی گیت را ایجاد نکردند و نمایندگان اصلاح طلب هم بودند. در اینجا خاطرنشان می‌شود که اصلا چپ بودن و راست بودن در مواجهه با خواهران بی‌معنی است، هر نماینده مجلسی در مواجهه با خواهران بطور بالقوه راست افراطی است. خدا رحم کند.