آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۹ شهریور ۱۳۹۶

ابراهیم نبوی

ستون پنجم


میزها و صندلی‌ها | قسمت دوازدهم | قاتلین بالفطره


 

 

استالین، هیتلر، مائو، موسولینی مردانی بودند که مثل مردم فکر می‌کردند، آزادی دیگران را از بین می‌بردند، دوست داشتند همه مثل هم باشند، از آدمهای باهوش و نخبه بدشان می‌آمد، دوست داشتند دشمن‌شان را بکشند، بعید می‌دانم هیچ دیکتاتور بزرگی برای مدت طولانی برسر کار باشد و مردم دوستش نداشته باشند.

 

 

آمریکایی‌ها، فرانسوی‌ها، اسپانیایی‌ها، انگلیسی‌ها، آلمانی‌ها، استرالیایی‌ها، کانادایی‌ها واقعا موجودات وقیحی هستند، آنها دو نژاد سیاه و سرخ را نابود کردند و به سیاه‌ها و سرخ‌های باقی مانده و آسیایی‌ها می‌گویند نژادپرست نباشید.

 

 

« دین افیون توده‌هاست» جمله‌ای است احمقانه. واقعه یازده سپتامبر نشان داد که دین نه فقط افیونی مخدر نیست، بلکه گاهی اوقات می‌تواند مثل « ویاگرا» عمل کند.

 

 

جنبش چپ در جهان، غالبا ناشی از حسادت و کینه فقرا نسبت به ثروتمندان است و حکومت‌هایی که به همین شکل تشکیل شده، غالبا به جای از بین بردن ثروتمندان، ثروت را از میان بردند و به جای ملی کردن ثروت، فقر را ملی کردند.

 

 

عوامفریب‌ها در جهان سعی می‌کردند با فریب دادن مردم آنها را تحت کنترل بگیرند و تقریبا همیشه هم موفق می‌شدند، درست برعکس رهبران آگاه و خردمند همیشه سعی می‌کردند مردم را آگاه کنند و غالبا هم ناموفق بودند، خودمانیم! مردم اصرار عجیبی دارند که فریب بخورند.

 

 

هیتلر، استالین و گوبلز مردانی متعهد به اخلاق بودند که هرگز از قدرت برای کسب ثروت استفاده نکردند و بخاطر حفظ آرمانهای خودشان تا پای مرگ ایستادند و میلیونها نفر را نابود کردند، درست برعکس چرچیل یک الکلی فاسد دروغگو بود که از هیچ فسق و فجوری اجتناب نمی‌کرد و برای ایجاد دموکراسی و نجات جان میلیونها نفر از چنگال فاشیسم تلاش کرد.

 

 

تلاش برای از میان بردن دین بیهوده است، کلیساها و مساجد قرنها تلاش کردند تا دین را از میان ببرند و موفق نشدند.

 

 

البته که داعش چنایتکار است و هزاران نفر از مردم را مسلمانان افراطی نابود کردند، و البته خیلی هم مهم نیست که مسیحیان افراطی میلیونها نفر را چند قرن قتل عام کردند و کمونیست‌های افراطی میلیونها نفر از مردم را بخاطر اعتقادات‌شان کشتند.

 

 

جهان در حال پیشرفت است، همین که در یک فاصله بیست ساله احمدی نژاد، ترامپ، بوش، ملاعمر، ابوبکر البغدادی، بشار اسد، کیم جونگ اون، عمرالبشیر روی صندلی قدرت نشسته‌اند نشان می‌دهد جهان در حال پیشرفت است.