آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲ شهریور ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


لهجه‌ی انبیا را آزاد کنید!


 

 

متأسفانه برخی ایراد می‌گیرند می‌پرسند مگر حضرت امام یک‌بار به زیبائی تلاوت نکرد “معلمی شغل انبیاست”؟ خب پس این بخشنامه جدید آموزش پرورش که گفته افرادی که دارای کچلی، کهیر، شکستگی دنده، شب ادراری، شکستگی لگن و خصوصاً لهجه غلیظ هستند دیگر نمی‌توانند انبیا بشوند؟

 

واقعاً ما خودمان هم بعدش که فکر کردیم دیدیم مثلاً شما یکی از انبیا را مثال بزن که کچل بوده باشد. یا خدای نکرده انبیای خود ما اینهمه رفت غزوه، یک بار شد لگنش بشکند؟ تا حالا هیچ انبیائی داشتیم که شب‌ها حین عبادت شاشیده باشد به خودش؟ نداشتیم دیگر. این موضوع آن‌جائی حاد می‌شود که هیچکدام از انبیا حتی یک‌ذره لهجه هم نداشتند. در این مورد آخر ما حق را کاملاً به آموزش و پرورش می‌دهیم و برای آن دلیل هم داریم:

 

دلیل اول: در حال حاضر کشور از نظر تولید و توسعه منابع انسانی در شرایط بسیار خوبی برای کشورهای دیگر قرار دارد. در منحوس پهلوی، به‌دلیل اینکه فحشا جامعه را در بر گرفته بود، جوانان بلافاصله پس از پایان تحصیلات متأسفانه به فکر خدمت سربازی، تشکیل خانواده و استخدام بودند. اکنون در پرتو نور علیه ظلمت جوانان ما بلافاصله پس از پایان تحصیلات فقط به این فکر می‌کنند که ویزای شنگن رو هم چند؟ یا اگر هم به این فکر نکنند حتماً دارند به این فکر می‌کنند که گشت ارشاد تا حالا ما را سه دفعه گرفته، با دستگیری گشت ارشاد به آدم پناهندگی می‌دهند؟ در این شرایط حساس کنونی شما تصور کن دانش آموز سر کلاس معلمی بوده باشد که لهجه داشته. بعد پس فردا بیاید اروپا برگردد بگوید “قلف در یخچال را وای و دیدم یه سوکس داره می‌آیه” خود شما سرت را طوری نمی‌کوبی به دیوار که حتی پرپکانی هم بیایه؟

 

دلیل دوم: اصلاً زد و پس فردا آن دانش آموز مظلوم نماینده مجلس شد. اگر وسط جلسه رأی اعتماد پاشد رفت شش گلابی آورد نشست همه را عین حمار خورد بعد نوبت نطقش که رسید برگشت گفت “فهرست وزرا توطئه‌ی سازمان اطلاعاتی سی های هی در عمروکا با همکاری ایسرائول است” اصلاً دول متخاصم متوجه منظورش می‌شوند؟

 

دلیل سوم: خدا ماندگان و رفتگان همه را بیامرزد، اگر پس فردا آن دانش آموز بیچاره شد نماینده ولی فقیه و امام جمعه‌ی یک جائی، بعد تمام ایران منتظر شدند که نکند این جمعه نیاید شاید، خدا را خوش می‌آید که این این‌طرف خطبه تلاوت کند، مردم آن‌طرف خنده؟ یا اگر در نماز جمعه‌ی یک جای دیگری یک‌دفعه برگشت گفت “این چند جمله را فارسی می‌گویم که ریگان هم بفهمد”، شما می‌خواهی جواب رئیس جمهور امریکا را بدهی؟

 

دلیل چهارم: اصلاً شما تمام اینها را ول کن، اگر روم به دیوار، آمدیم و آن دانش آموز از خدا بی‌خبر شد سید محمد خاتمی. پس فردای روزگار زد و قربانعلی دری نجف ابادی کاندیدای خبرگان شد و این برگشت گفت «تـَکرار می‌کنم»، خود قربانعلی بدبخت بشنود قاطی نمی‌کند؟!

 

اندرز: در این مملکت، با داشتن لهجه می‌شود شهردار و رئیس آستان قدس رضوی و نماینده مجلس و نماینده ولی فقیه و امام جمعه و حتی ممنوع التصویر شد و با لهجه برای ۸۰ میلیون نفر حرف زد، ولی نمی‌شود معلم شد و برای ۲۰ نفر درس گفت.

 

حکمت: آموزش و پرورش هم نمی‌تواند معلم با لهجه غلیظ را بفرستد در همان منطقه خودش تدریس بکند. کلاً جائی که نمی‌شود مسئله‌ای را حل کرد باید از استون استفاده کرد.

 

پند: ندارد.