آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۳۰ مرداد ۱۳۹۶

سپیده عبدی

طنز روز


فرهیختگان مجازی| سی‌وچهار | نخبگان اطلاعاتی نظام


 

 

 

 

“فرهیخته مجازی” مطلب امروز، نه یک فعال سایبری معمولی، که کسی است که به مدت چهار سال مسئولیت وزارت اطلاعات مملکت را بر عهده داشته.
حیدر مصلحی روز جمعه، در یک سخنرانی گفت: “اگر جست‌وجویی در اینترنت انجام دهیم با ۱۴ میلیون مقاله در مورد آمریکای در حال فروپاشی مواجه می‌شویم که خود آمریکایی‌ها نوشته‌اند و اکثراً به این موضوع اشاره دارند که منشأ نابودی آمریکا، انقلاب اسلامی است، در حالی که متأسفانه عده‌ای در ایران این حرف را قبول ندارند.”
چون طبیعتا این عدد با عقل جور در نمی‌آید، سوال این است که وزیر اطلاعات سابق این آمار را از کجا آورده؟ سرچ گوگل نشان می‌دهد که احتمالا کارشناسان متعهد، عبارت “فروپاشی آمریکا” (USA downfall) را در گوگل زده‌اند و ۱۴ میلیون نتیجه به دست آمده (شکل زیر):

 

بعد، کارشناسان به حیدر مصلحی خبر داده‌اند ۱۴ میلیون “مقاله آمریکایی” در این مورد منتشر شده و “اکثراً به این موضوع اشاره دارند که منشأ نابودی آمریکا، انقلاب اسلامی است” (این جمله آخر را هم از خودشان درآورده‌اند). کارشناسان متعهد، ظاهرا خیال می‌کرده‌اند همه صفحه‌هایی که در سرچ گوگل آمده‌اند “مقاله‌های آمریکایی در مورد فروپاشی آمریکا” هستند و نمی دانسته‌اند اگر مثلا در وبلاگ کسی یک کامنت در مورد “فروپاشی” شوروی به دست “آمریکا” چاپ شده باشد هم، یکی به آمار بالا اضافه شده است.
برای فهم بهتر روش مورد استفاده کارشناسان متعهد اطلاعاتی، چند عبارت دیگر را در گوگل سرچ می‌کنیم و به تحلیل نتیجه مطابق روش آنها می‌پردازیم.

 

 

 

تحلیل نتایچ چند سرچ اینترنتی بر مبنای “مدل مصلحی”

 

 

 


Japan downfall (فروپاشی ژاپن) / تعداد نتایج گوگل: ۶۹۳۰۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا حدود ۷ میلیون مقاله آمریکایی در مورد فروپاشی ژاپن منتشر شده. این درس خوبی برای مرعوبان استکبار است که نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به متحدان خودشان هم رحم نمی‌کنند.

 

 


moon downfall (فروپاشی ماه) / تعداد نتایج گوگل: ۷۱۳۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا ۷۰۰ هزار مقاله آمریکایی در مورد فروپاشی کره ماه منتشر شده. این نشان می‌دهد آمریکایی‌ها نه تنها برای دنیا، که برای کرات آسمانی هم نقشه‌های شومی دارند.

 

 


music downfall (فروپاشی موسیقی) / تعداد نتایج گوگل: ۲۶۲۰۰۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا ۲۶ میلیون مقاله آمریکایی در مورد فروپاشی موسیقی منتشر شده. این ازخودبیگانه‌هایی که به مخالفت آقای علم الهدی با کنسرت ایراد می‌گیرند کجا هستند تا ببینند آمریکایی‌ها خودشان هم فهمیده‌اند باید موزیک را نابود کرد.

 

 


donkey training (آموزش الاغ) / تعداد نتایج گوگل: ۹۴۲۰۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا ۹ و نیم میلیون مقاله آمریکایی در مورد آموزش الاغ منتشر شده. این نشان می‌دهد که سیستم آموزشی آمریکا دارد به قهقرا می‌رود.

 

 


Trump finger (انگشت ترامپ) / تعداد نتایج گوگل: ۶۲۸۰۰۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا ۶۳ میلیون مقاله آمریکایی در مورد انگشت ترامپ منتشر شده. این نشان دهنده خوی جهانخواری آمریکایی‌هاست که می‌خواهند همه دنیا روی انگشت رئیس جمهور سلطه‌گرشان بگردد.

 


Trump died (ترامپ مُرد) / تعداد نتایج گوگل: ۸۴۵۰۰۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا ۸۴ و نیم میلیون مقاله آمریکایی اعلام کرده‌اند که ترامپ مرده. آن وقت عده‌ای مرعوب در کشور ما، از جنازه رئیس جمهور آمریکا هم حساب می‌برند.

 


world ended (دنیا به پایان رسید) / تعداد نتایج گوگل: ۹۴۹۰۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا ۹ و نیم میلیون مقاله آمریکایی به صراحت خبر داده‌اند که دنیا تمام شده. آن وقت یک عده مزدور آخرالزمان را باور نمی‌کنند.

 

 

فروپاشی آفریقا / تعداد نتایج گوگل: ۴۱۷۰۰۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا حدود ۴۲ میلیون مقاله در مورد فروپاشی آفریقا منتشر شده. دلیلش را دقیقا نمی‌دانیم قرار شده برادران متعهد و متخصص توی گوگل پیدا کنند.

 


حیدر گوگل باز / تعداد نتایج گوگل: ۴۲۸۰۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا بیش از ۴ میلیون مقاله در مورد اشراف حیدر (طبیعتا مصلحی) به موتور جستجوی گوگل منتشر شده. این نشان می‌دهد که نخبگان امنیتی نظام چقدر به حیطه سایبری اشراف دارند.

 

 


حیدر نابغه / تعداد نتایج گوگل: ۷۴۹۰۰۰ مورد
تحلیل: تا به حال ۷۵۰ هزار مقاله در مورد نبوغ وزیر اطلاعات سابق نظام منتشر شده که نشان می‌دهد انتخاب ایشان به این سمت مبتنی بر اصل شایسته سالاری بوده است.

 

 

حیدر ۰۰۷ / تعداد نتایج گوگل: ۳۲۲۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا ۳۲۰ هزار مقاله با موضوع “حیدر ۰۰۷” منتشر شده. این نشان می‌دهد که چطور چهره‌های امنیتی نظام جای قهرمان‌های کاذب هالیوودی را گرفته‌اند.

 


مسئولان بی‌سواد / تعداد نتایج گوگل: ۷۲۳۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا ۷۲۳ هزار مقاله با ادعای بی‌سوادی مسئولان نظام منتشر شده که طبیعتا باید دهن تک تک نویسنده‌هایشان را سرویس کرد.

 

دسته بیل / تعداد نتایج گوگل: ۸۵۴۰۰۰ مورد
تحلیل: باعث تاسف است که تا حالا ۸۵۴ هزار مقاله در مورد دسته بیل منتشر شده که نشان می‌دهد دَرِ مطبوعات و دانشگاه‌ها را باید گِل گرفت.

 

عمۀ اژدها / تعداد نتایج گوگل: ۱۲۶۰۰۰۰۰مورد
تحلیل: تا حالا ۱۲ و نیم میلیون مقاله در مورد “عمۀ اژدها” منتشر شده که واقعا معلوم نیست چرا؟ کارشناسان متعهد و متخصص دارند تحقیق می‌کنند تا سردربیاورند عمه‌های اژدهاها چه اهمیتی دارند و این تعداد مقاله چرا باید نوشته شده باشد.

 

پروفسور الاغ / تعداد نتایج گوگل: ۲۸۸۰۰۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا حدود ۲۹ میلیون مقاله با موضوع “پروفسور الاغ” منتشر شده که دلیلش مبهم است و قرار شده به کارشناسان متعهد بودجه اضافی بدهیم تا رمز آن را کشف کنند.

 

 

جمهوری اسلامی انگلیسی / تعداد نتایج گوگل: ۶۹۸۰۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا حدود ۷ میلیون مقاله با ادعای انگلیسی بودن نظام مقدس منتشر شده. باعث تاسف است که مسئولان جلوی متهم کنندگان نظام در رسانه ها را نمی‌گیرند.

 

 

نظام سقوط کرد / تعداد نتایج گوگل: ۹۹۰۰۰۰۰ مورد
تحلیل: تا حالا در ۱۰ میلیون مقاله ادعا شده که نظام جمهوری اسلامی سقوط کرده است. واقعا مضحک است که رسانه‌های معاند چنین شایعات خنده داری را به عنوان خبر به خورد مخاطب می‌دهند.

 

فرهیختگان مجازی / تعداد نتایج گوگل: ۹۰۸۰۰۰ مورد
تحلیل: تاحالا بیش از ۹۰۰ هزار مقاله در مورد فرهیختگان مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد دشمنان چگونه دارند به طور حساب شده تلاش می‌کنند تا فعالیت نیروهای فرهیخته نظام در فضای مجازی را به تمسخر بگیرند.