آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۶ شهریور ۱۳۹۶

سپیده عبدی

طنز روز


فرهیختگان مجازی| سی‌وپنج | ویژه نامه استخدام مدیران نظام


 

 

 

 

به دنبال خبرساز شدن “ویژه نامه استخدام معلمان مدارس”، کارشناسان توانای ستون “فرهیختگان مجازی” موفق شده‌اند به متن سرّی “ویژه‌نامه استخدام مدیران ارزشی نظام” هم دسترسی پیدا کنند. بدین وسیله، در اینجا برای اولین بار از ویژگی‌های دوازده‌‌گانه ای رونمایی می‌شود که وجود آن‌ها، برای ورود به چرخه مدیریت کلان کشور ضروری خواهد بود.

 

۱- سن مجاز متقاضیان، بستگی به سِمت‌های مدیریتی مشخصی دارد که علاقه‌مند به خدمت در آنها هستند. این سن از حداقل ۱۳ سال برای آقازاده‌های مسئول تا حداکثر ۱۳۰ سال برای اعضای شوراهای بالادستی حکومتی (مجلس خبرگان، شورای نگهبان، مجمع تشخیص و غیره) متغیر است.

 

 

۲- متقاضیان باید دارای سواد خواندن و نوشتن به زبان فارسی باشند. داشتن مدرک تحصیلی بالاتر بلامانع است ولی چنانچه این مدرک از یک دانشگاه معتبر دنیا باشد، تأیید صلاحیت متقاضی توسط دستگاه‌های امنیتی الزامی خواهد بود.

 

 

۳- تسلط به زبان خارجی برای متقاضیان ضرورت ندارد، اما آشنایی با علائم بین المللی -در حد تشخیص دستشویی مردانه از زنانه در سفرهای خارجی- الزامی است. در صورت تسلط بیشتر به زبان‌های خارجی، متقاضی باید مدارک اثبات کننده عدم جاسوسی خود را به نهادهای مسئول ارائه کند.

 

 

۴- ظریف هوشی متقاضیان نباید از ۶۰ کمتر باشد چون در آن صورت در “فهمیدن” دستورهایی که از بالا می‌رسند مشکل خواهند داشت. در عین حال، ظریب هوشی متقاضیان از ۸۰ نیز نباید تجاوز کند چون در آن صورت، در “اجرای” دستورهایی که از بالا می رسند مشکل خواهند داشت. [توضیح حلزون: ضریب هوشی متوسط ایرانیان ۸۴ است.]

 

 

۵- از نظر جثه، الگوی مجاز متقاضیان در محدوده آیت الله احمد جنتی تا سرلشکر حسن فیروزآبادی متغیر خواهد بود. در مورد قطر گردن، حد مشخصی تعیین نشده است.

 

 

۶- در راستای رفع تبعیض در برخورداری از پست‌های مدیریتی، “کراهت منظر” مانع از حق دسترسی شهروندان به مقام‌های حکومتی نیست. بر مبنای شاخص‌های “تبعیض مثبت”، حتی شانس موفقیت این شهروندان احتمالا بیشتر هم خواهد بود.

 

 

۷- به لحاظ سلامتی، متقاضیان باید امکان حضور در دفتر کار خود به مدت حداقل ۱ ساعت در هفته را داشته باشند. حضور بیشتر در محل کار، بلامانع است.

 

 

۸- از نظر روانی، متقاضیان باید گواهی عدم ابتلا به اختلالات جدی چون ترس از محیط بسته، ترس از خون و ترس از افکارعمومی را به نهادهای مسئول ارائه کنند. ابتلا به اختلالات جزیی از قبیل پارانویا، توهم و چند شخصیتی، مشکلی ندارد.

 

 

۹- متقاضیان باید فاقد هرگونه سابقه کیفری “مرتبط” از قبیل تبلیغ علیه مقامات نظام، عدم التزام به مقامات نظام، فقدان عشق به مقامات نظام، اشتهار به فتنه یا عدم بصیرت باشند. سوابق کیفری “نامرتبط” از قبیل ضرب و شتم، ارعاب، مزاحمت ناموسی، فریب در ازدواج، اختلاس، جعل عنوان و سوء استفاده از امکانات عمومی، مانع از استفاده از توانایی‌های مدیریتی افراد نمی‌شوند مگر به تشخیص نهادهای ذی‌ربط.

 

 

تبصره: “سابقه ارتکاب قتل”، در صورتی که متقاضی نتواند دلیل آن را به روشنی توضیح دهد، مانع از انتصاب می‌شود. در برخی از پُست‌های خاص، “سابقه عدم ارتکاب قتل”، در صورتی که نتواند دلیل آن را به روشنی توضیح دهد، مانع از انتصاب می‌شود.

 

 

۱۰- رعایت قواعد شرعی از سوی متقاضیان مدیریت ضرری خوب است، ولی عدم رعایت این قواعد، از طریق بصیرت مضاعف قابل جبران خواهد بود.

 

 

۱۱- داشتن سابقه جبهه ضرری ندارد، ولی از آنجایی که ملاک، حال افراد است، سابقه حضور در جبهه های جنگ نرم از اولویت برخوردار است.

 

 

۱۲- زن بودن متقاضیان، مانع از دسترسی آنها به پست های مدیریتی نمی‌شود، مشروط بر اینکه بعد از عمل تغییر جنسیت، از مجموعه شرایط ۱ تا ۱۱ برخوردار باشند.