آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۶ مرداد ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


خاتمی با کف کم و قدرت نفوذ زیاد!


 

 

پس از اعتصاب غذای مهدی کروبی که برای مقام معظم رهبری یک عمر و برای خودش یک روز طول کشید، سید محمد خاتمی طی تماسی با خانواده کروبی، بطور قاطعانه و با صراحت وصف ناشدنی‌ای اعلام کرد: هیچ کاری از دست من برنمی‌آید. در این راستا معاونت کاردستی جامعه اصلاح طلبان، “کاری از دست برنیامدن” را مهمترین کاری دانست که تا به‌حال از دست یا هر جای دیگر خاتمی برآمده و کرده. وی افزود: همین که کاری از دست آدم برنیاید ولی زنگ بزند آن‌را اعلام بکند خودش مهم است. وی با یادآوری اینکه قبلاً افراد موقعی که کاری از دست‌شان برنمی‌آمد تلفن را برمی‌داشتند فوت می‌کردند یا نهایتاً آدامس روی زنگ خانه طرف می‌چسباندند در می‌رفتند ابراز امیدواری کرد این حرکت در جنبش نهادینه بشود.

 

تنها یک‌روز بعد از این حادثه، مهدی کروبی با دریافت تعهد نسبت به اینکه “بچه‌های بالا” فعلاً از اتاق به حیاط منتقل بشوند به اعتصاب غذای خود پایان داد و قرار شد دادگاه علنی بررسی اتهامات او نیز بزودی برگزار بشود. مدیرکل برگزاری دادگاه‌های علنی ضمن اعلام این مطلب افزود: ما برای صرفه‌جوئی در وقت، واقعاً اولش قصد نداشتیم دادگاه برگزار کنیم ولی حالا که کار به اعتصاب غذا کشیده دادگاه را برگزار و کروبی را به تحمل حبس در خانه با حضور “بچه‌های بالا” محکوم می‌کنیم. وی گفت در صورت قطعی شدن این حکم، دفعه بعد اگر کروبی پرسید “بچه‌های بالا” توی اتاق خواب من چکار می‌کنند خودم با پشت دست میزنم دهنش زیرا همه باید به قانون احترام بگذاریم.

 

پیرو همین اتفاق مرکز مطالعات ژن خوبتیک دانشگاه شمس العماره، سکوت محمدرضا عارف را از رضایت نیست دلم اهل شکایت نیست اعلام کرده و افزود: خب بالاخره در اینگونه موارد تمام افرادی که کاری از دست‌شان برمی‌آید که نباید زرتی تلفن بردارند زنگ بزنند این موضوع را جار بزنند بلکه افرادی هم هستند که وقتی کاری از دست‌شان برنمی‌آید حتی صدائی هم ازشان درنمی‌آید. وی در پاسخ به این سوال که آخرین کاری که از دست عارف برآمده چی بوده بدون نیاز به هیچ فکری پاسخ داد هیچی. وی تصریح کرد اصلاً هدف از سرلیست شدن او همین بوده که هیچ کاری از دستش برنیاید و در واقع الآن او دارد به وظیفه حزبی خود عمل می‌کند. وی فهرست وظایف عارف را به این شرح اعلام کرد: انتقال ژن خوب در سکوت!