آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۷ مرداد ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


از ۱۴۰۰با رئیسی!


خوشبختانه روحانی تا الآن موفق شده تمام انتظارات را برآورده کند. حالا چه فرقی می‌کند که انتظارات رأی دهندگانش را برآورده کرده باشد یا مخالفانش؟ همین که بالاخره یک رئیس جمهور موفق شد تمام انتظارات را برآورده کند واقعاً جا دارد مومن به طواف کعبه برود. لیست وزرای پیشنهادی او به مجلس آنقدر تمیز و دقیق و با در نظر گرفتن همه چیز ارائه شده که اگر خود مقام معظم رهبری هم که هرگز هیچ دخالتی در انتخاب وزرا ندارد و فقط بعضی وقت‌ها یک نظرات کوچکی دارد که خب اگر انجام نشود خشتک صاحب کابینه را سر خودش و ما پرچم می‌کند، خلاصه اگر خود معظم له له هم می‌خواست مستقیماً کابینه را بچیند قطعاً برای خر کردن من و شما هم که شده بالاخره یه وزیر زنی، یه آدمی که ملت خوششون بیادی چیزی به این لیست اضافه می‌کرد.

 

من فکر می‌کنم به سه دلیل این لیست حتماً از مجلس رأی اعتماد می‌گیرد:

 

یک- مجلس درگیر پاک کردن سلفی‌های موگرینی است. وقت ندارد به این چیزهای پیش پا افتاده رسیدگی کند.

 

دو- آن عده‌ای هم که متأسفانه آن‌روز در مجلس نبودند و موفق به سلفی گرفتن نشدند درگیر اینند که اگر ۸۳ درصد اعضاء کابینه ترک نباشند به هیچکدام‌شان رأی اعتماد نمی‌دهیم. آدم وقتی همچین دری وری‌ای می‌شنود مطمئن می‌شود که همین‌ها اول از همه به تمام کابینه و فک و فامیل روحانی هم رأی اعتماد می‌دهند.

 

سه- رهبر گفته! دیگه از این واضح‌تر؟!

 

بنده مسئولیت این جمله را هرگز نمی‌پذیرم که “اتفاقی که یک‌بار بیفتد شاید هرگز دیگر اتفاق نیفتد ولی اگر دو بار اتفاق بیفتد حتماً دفعه سوم هم همان اتفاق خواهد افتاد”. تمام مسئولیت این جمله با شخص پائولو کوئیلو است که آن‌را گفته. بنابراین اگر اصلاح طلبان در مجلس ششم و در دور دوم خاتمی چنان گندی زدند که مردم تا چهار سال بعدش مشتاقانه دنبال ماشین احمدی نژاد دویدند و الآن هم روحانی همین فرمون دارد همه را دور بعد به دویدن دنبال ماشین بقائی هدایت می‌کند، باز هم تمام مسئولیتش نه با من است نه مقام معظم رهبری بلکه مسئول مستقیم این اتفاق شخص پائولو کوئیلو است که این جمله را گفته. بمن چه؟ می‌خواست نگوید که ما اینهمه بدبختی نکشیم.

 

با این احتساب و با در نظر گرفتن اینکه شکر خدا دیگر با جائی هم مذاکره نداریم که پیراهن علی دائی را بکنند تن ظریف بفرستند هجده قدم حریف و تا چهار سال دهن ما را سرویس بکنند که دیدید چه خوب برتان گرداندیم‌تان همان جائی که دوازده سال پیش بودید و ما هم همه مچکر باشیم، خواستم بدینوسیله آمادگی کامل خود و سایرینم را برای دویدن دنبال ماشین ابراهیم رئیسی از سال ۱۴۰۰ به بعد اعلام کنم. همین!