آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۹ شهریور ۱۳۹۶

شراگیم زند

طنز روز


آقا خوشش بیاید!


 

 

 

 

انقلاب که پیروز شد «امام امت» برای اینکه نشان بدهد با «شاه ملت» زمین تا آسمان فرق دارد تکنیک خاصی را در پیش گرفت. یعنی ایشان نگاه می‌کرد به اینکه شاه چه جوری بود و چه می‌کرد و او صد و هشتاد درجه برعکسش را انجام می‌داد.

 

یعنی مثلا اگر شاه همیشه روی صندلی می‌نشست امام معمولا روی زمین ولو می‌شدند. یا اینکه اگر شاه همیشه به ظاهرش می‌رسید و اتوکشیده و چهار تیغه بود، امام معمولا هپلی و کول بود جوری که حتی موی گوش و دماغ و ابروی خود را هم صاف و صوف نمی‌کرد. یا اگر شاه با اشراف و ثروتمندان و درباریان و آدمهای اتوکشیده بیشتر می‌لولید، امام یک مشت لنگ و لوک و چپ و چول دور خودش جمع کرده بود و همه اینها برای این بود که بگوید درست است در رأس مملکت است اما شاه نیست و امام است و امام با شاه فرق دارد. اما در زمینه مملکت داری مساله به این سادگی نبود.

 

شاه آزادی‌های اجتماعی داده بود و آزادی‌های سیاسی را محدود کرده بود و امام پیرو همین تکنیک معکوس عمل کردن در ابتدا آمد آزادی‌های اجتماعی را گرفت و مثلا حجاب را اجباری کرد و میکده‌ها را تعطیل کرد و حریم خصوصی و روابط مردم هم شد حیاط خلوت برادران کمیته‌چی و از آن سو امام در یک جمله تاریخی فرمودند که در نظام اسلامی همه حتی مارکسیستها برای بیان عقاید خود آزادند. آن زمان مارکسیست‌ها یک چیزی مثل شیطان پرستان امروزی بودند و هرکس را می‌خواستند بگویند دیگر خیلی ملحد و بی‌همه‌چیز است می‌گفتند مارکسیست است.

 

منتهی هرچه از انقلاب جلوتر رفتیم امام دید که انگار یک چیزی این وسط غلط است و بعضی چیزها جور در نمی‌آید و بعضی ها دارند زر زیادی می‌زنند و باید یک جاهایی هم مثل شاه ملعون رفتار کرد. این شد که مسیر انقلاب شروع کرد به اصلاح و رفع باگ‌های اولیه و شکر خدا امروز به جایی رسیدیم که نه تنها مارکسیستها غلط می‌کنند حرف بزنند که حتی یک جوان بسیجی مسلمان شیعه‌ی پامنبری خودشان هم اگر بخواهد در حضور رهبر حرف بزند متن حرفهایش را چهل نفر باید خوانده باشند و تائید کرده باشند تا صرفا مطالبی گفته شود که آقا خوشش بیاید!

 

اگر فکر می‌کنید دارم شوخی می‌کنم هشتک #آقا_خوشش_بیاید را در توییتر دنبال کنید تا ببینید سقف آزادی بیان رسیده است به مدیحه سرایی برای رهبری که این مساله چند روزی هست که شده سوژه بحث بچه حزب اللهی‌ها و متعاقبا باقی کاربران توییتر.

 

هرچه که هست امروز به لطف خدا به جایی رسیده‌ایم که می‌توان گفت شاهنشاهی اسلامی بالاخره مسیر خود را بعد از سعی و خطاهای بسیار پیدا کرده است و کم کم دارد به فرم مطلوب و نهایی خودش نزدیک می‌شود. برای اینکه درک درستی از این سیستم داشته باشید شاهنشاهی طاغوتی را در نظر بگیرید. تاج و تخت و فوکول و کراوات را از آن حذف کنید. کمی ریش و پشم به آن اضافه نمائید و مهمتر از همه آزادی‌های فردی و اجتماعی را هم فاکتور بگیرید می‌رسید به شاهنشاهی اسلامی یا به قول خودشان حکومت ولایت فقیه.

 

به هر حال همین است که هست و ان‌شاء‌الله که مبارک‌مان باشد. خدا سایه شاه و شاه پرستان واقعی را در هر لباس و شکل و شمایلی که هستند از سر این مملکت کوتاه نکند. می‌خواهد شاههنشاه پهلوی باشد. یا همین رهبر معظم انقلاب خودمان.