آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۷ تیر ۱۳۹۶

ابراهیم نبوی

ستون پنجم


مشکل کودکان فلسطینی


 

 

چنان که در خبرها آمده آقای رضا قدیمی مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفته : « سه هزار کودک دارای آسیب اجتماعی داریم که بهزیستی توان و امکان نگهداری آنها را ندارد. هزینه نگهداری هر کودک برای شهرداری ماهیانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.»

 

طبیعی است که در جمهوری اسلامی کلا هیچ بودجه‌ای برای حل مشکل اعتیاد، فقر، آلودگی محیط زیست، زنانی که توانایی اداره خانواده را ندارند، ازدواج، تحصیل، فرهنگ، هنر، کتاب و کودکان کار و از این جور چیزهای تجملی وجود ندارد، اما برای حل مشکلات موشکی، امنیتی، سیاسی، خارجی و بقیه انواع بودجه وجود دارد و بطور کلی شاهدیم که موجوداتی مثل مداحان کم کم با فراری و بوگاتی و لامبورگینی سر کار می‌روند و نظریه پردازان عدالت گستری بودجه میلیاردی دارند، لذا برای حل مشکلات این کودکان چند راه پیشنهاد می‌شود تا هم مشکل تامین بودجه این کودکان حل شود و هم سیاست‌های جمهوری اسلامی مطلقا تغییر نکند و همه چیز سر جای خودش قرار بگیرد، به اذن خداوند.

 

راه حل لبنانی سوری: این کودکان را تحت سرپرستی حسن نصرالله قرار داده و سرپرستی آنها را به همین حسن نصرالله بسپاریم، اسم‌شان را هم عوض کنیم و از امید و امیرعلی و مریم و پوپک بگذاریم فتاح و جاسم و زینب و نور و سکینه و آنها را بفرستیم لبنان، یک هفته بعد کمک‌های مالی جمهوری اسلامی برای صد سال آینده آنها برایشان ارسال خواهد شد. البته نیازی به صد سال بعد نخواهد بود، چون همین بچه‌ها تا پانزده سال بعد که بیست سال‌شان بشود یا در لبنان دزد و قاتل و قاچاقچی می‌شوند یا همسر دزد و قاتل و قاچاقچی و یا برمی‌گردند و به همان شکل دزد و قاتل و قاچاقچی به فعالیت در جمهوری اسلامی می‌پردازند و خوشبخت می‌شوند.
راه حل بابک زنجانی: وزارت نفت موظف شود یک دهم پولی را که بابک زنجانی بالا کشیده، که حدود دویست میلیون دلار می‌شود به این بچه‌ها اختصاص دهد که هزینه بیست سال زندگی و تحصیل و تبدیل آنها به سه هزار تحصیلکرده را بپردازد.

 

راه حل رئیسی: این کودکان را در شرایط انتخابات سال ۱۳۹۶ قرار دهیم و آقای رئیسی برای تبلیغات انتخاباتی بطور کاملا سرزده سراغ آنها برود و در حالی که شبیه افسرده‌های مشرف به دیازپام ده به دوربین خیره شده، با آنها عکس بگیرد و طبیعتا تا ده سال بعد، از حرم امام رضا خرج آنها را بدهند. البته طبیعی است که این بچه‌ها تا آخر عمر بدبخت خواهند شد، ولی تا دو سه سال زندگی طبیعی خواهند کرد.

 

راه حل میرزا آقا: همین کودکان را در همان شرایط انتخابات ۱۳۹۶ قرار داده و آنها را به جمع هواداران روحانی ببریم و از آنها عکس‌هایی در حال گریستن بگیریم و در اینستاگرام منتشر کنیم و بعد از انتخابات آقای روحانی در جمع آنان حاضر شده و به هر کدام یک ماشین وانت بدهد و با آن ماشین کار کنیم و زندگی آنها را بگذرانیم.
راه حل شاعرانه: علیرضا قزوه را مامور تربیت بچه‌ها کنیم و آنها را با ضرب زور مجبور کنیم شعرهای محمدرضا امیری اسفندقه را حفظ کنند، اگرچه تعادل روانی آنها تا آخر عمر به هم خواهد خورد، ولی چاره چیست، همین که این بچه‌ها در شب شعر کودک و رهبری حاضر شوند و آقا برایشان آورین آورین صادر کند، زندگی آنها فعلا اداره می‌شود و از این که هست بهتر است.

 

راه حل رائفی پور: این بچه‌ها را به عنوان ارتش فرزندان شیعه در مقابل کودکان فراماسون غربی تربیت کرده و البته کاری ندارد، همین که هفته‌ای دو روز سخنرانی‌های رائفی پور را برایشان پخش کنیم، هم در فضای خنده و شادی قرار می‌گیرند و هم صدا و سیما و انصار حزب الله و شورای نگهبان و غیره از بودجه‌های مختلف به آنها اختصاص داده و زندگی‌شان اداره می‌شود.

 

راه حل جبهه پایداری: یک شیرناپاک خورده‌ای پیدا بشود و اعلام کند که خاتمی قصد دارد که از مردم بخواهد که بطور خیرخواهانه زندگی این بچه‌ها را اداره کنند. رضا کیانیان هم یک پست اینستاگرامی در حمایت از آنها بگذارد. پنج ثانیه بعد دو میلیون جریان ارزشی ده میلیارد بودجه تصویب می‌کنند و از این بچه‌ها حمایت اصولگرایانه می‌کنند و مشکل بچه‌ها حل می‌شود.

 

زیاده عرضی نیست، تا برنامه بعد شما را به خودتان می‌سپاریم.