آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۲ تیر ۱۳۹۶

سپیده عبدی

طنز روز


فرهیختگان مجازی | بیست‌و‌هفت | کمپین دفاع از سعید طوسی


در هفته ای که گذشت، عده ای از “فرهیختگان مجازی” به خاطر احضار چند ساعته حامد طالبی به خاطر توهین به حسن روحانی در مراسم روز قدس، کمپین #حامد_را_آزاد_کنید راه انداختند. مطلب این هفته، این بازداشت به پیشنهاد چند کمپین مشابه برای دفاع از شهروندان ارزشی می پردازد.

 

کمپین #نه_به_سرکوب_میثم. موضوع: تقاضای برخورد قوه قضاییه با کسانی که آزادی بیان میثم مطیعی مداح مراسم عید فطر را تهدید می کنند. عکس، رهبر را در حال دفاع از آزادی بیان میثم نشان می دهد.

 

کمپین #حیدری‌فر_را_آزاد_کنید. موضوع: دفاع از حق آزادی فعالیت اقتصادی برای علی اکبر حیدری‌فر. زندانی شدن نامبرده به بهانه اختلاس، ممکن است به معنای نادیده گرفتن خدمات او در کهریزک تلقی شود.

 

کمپین #مرتضوی_را_نگیرید. موضوع: اعتراض به بر هم زدن امنیت روانی سعید مرتضوی با طرح پرونده هایی که مانند پرونده حیدری فر هستند.

 

 

کمپین #دفاع_از_آزادیهای یواشکی_سعید_طوسی. موضوع: مقابله با سرکوبگرانی که می خواهند آزادی های خصوصی این فعال فرهنگی را محدود کنند.

 

 

کمپین #حق_اعتراض_سعیدعسگر. موضوع: اعتراض به حاکمانی که باعث شدند تا این جوان به خاطر انتقاد از حجاریان زندانی شود و انگیزه اعتراض بیشتر را از دست بدهد.

 

سر کمپین #بزرگداشت_سعید_حنایی. موضوع: گرامی‌داشت خاطره سعید حنایی که به جرم امر به معروف ۱۶ نفر مظلومانه اعدام شد.

 

کمپین #سفارتخانه_بدون_کُردمیهن_هرگز. موضوع: دفاع از حق حسن کُردمیهن و سایر کُنشگران لباس شخصی برای اعتراض مسالمت‌آمیز به سفارتخانه‌های خارجی.

 

کمپین #دفاع از_حریم_خصوصی_فاضل. موضوع: اعتراض به کسانی که به حریم خصوصی فاضل لاریجانی موقع حل “مشکلات قانونی بابک زنجانی از طریق اخوی” احترام نگذاشتند.

 

کمپین #دفاع_از_حق_مسافرت_خاوری. موضوع: دفاع از حق انتخاب محل زندگی محمودرضا خاوری مدیرعامل سابق بانک ملی که عده ای با مسافرت او به کانادا انتقاد دارند.

 

کمپین #عدالت_برای_رحیمی. موضوع: درخواست برخورد قضایی با عاملان کش دادن پرونده اختلاس محمدرضا رحیمی که باعث شدند چند هفته (از ۵ سال حبسش) را در زندان بگذراند.

 

کمپین #اعاده_حیثیت_از_محمودکریمی. موضوع: مقابله با سرکوبگرانی که با انتشار خبر تیراندازی حاج محمود کریمی در اتوبان، حق حمل سلاح این شهروند را زیر سوال بردند.

 

کمپین #احترام_به_تفاوتهای_فرهنگی. موضوع: تلاش برای به رسمیت شناخته شدن “تفاوت فرهنگی” مدیران ارزشی. قرار شده به عنوان نماد این کمپین، از صحنه استفبال نیروهای حزب الله از رحمت الله قربانی دیپلمات برجسته دولت احمدی نژاد در بازگشت از برزیل استفاده شود.