آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۶ تیر ۱۳۹۶

سپیده عبدی

طنز روز


فرهیختگان مجازی| بیست‌و‌نه | کمپین مردان نابغه علیه مریم میرزاخانی


 

در پی درگذشت مریم میرزاخانی، فضای مجازی پر از پیام‌های تقدیر از او شد. با وجود این، عده‌ای از “فرهیختگان مجازی” کماکان موفق شدند دلایلی را برای زیر سوال بردن این دانشمند پیدا کنند. مطلب این هفته، پیام‌های بعضی از فرهیختگان را – به همراه غلط های املایی‌شان – شبیه سازی می‌کند.

 

– واقعا باعث تعسفه که ملت جوگیر این قدر واسه این خانم شلوغ می‌کنن. منم اگه بابام پول داشت تا حالا ده تا جایزه جهانی گرفته بودم.

– الگوی زن ایرانی آن زن بی ادعایی است که سواد هم ندارد اما در خانه‌اش نشسته و شیرمردهایی تربیت می‌کند که اگر نبودند داعش الان تو تهران داشت به همه تجاوز می‌کرد.

– من از فوت این خانم ناراحتم ولی بهتر نیست به جایه این همه توجه به یک نفر توی خارج کمی هم دغدغه کودکان کار را داشته باشیم؟

– صد تا جایزه هم می‌گرفت، ارزشش را نداشت به خاتر خوش آمد آمریکا حجابش را بردارد. به این‌ها جایزه می‌دهند تا دختران ما را تشویغ به بی ئفتی کنند.

– این خانوم اولین زن برنده جایزه فیل تو هشتاد سال عمر این جایزه بوده. مشکوک نیس خارجی‌ها این جایزه‌ها را به زن‌های خودشان نمی‌دهند بعد یک دفعه به یک زن ما می‌دهند؟؟؟

– خدا رحمتش کنه ولی واقعاً با چهار تا معادله حل کردن چه مشکلی رو از این مملکت حل کرده؟

– ما در این مملکت امثاله دکتر حسابی را داشتیم که مرد علمی سال دنیا بود و نه اینکه یک جایزه در یک رشته علمی مشخص گرفته باشد. آلان هم یک پرفسور مرد در دانشگاه آمریکا محقق قرن شناخته شده که به نظرم اگر از جایزه این خانم بالاتر نباشه پایین تر نیست.

– این ناسیونالیسم کور ایرانی روز به روز تهوء آورتر می شود. قبل از اینکه یک دختر را بزرگ‌ترین ریاضی دان جهان بدانید یک کم infomeishen تان را زیاد کنید تا بفهمید رابرت انشتن و آلبرتو تارانیتنی چقدر از این دختره مهم تر بودند.

– فکر نمی‌کنید داریم زیادی بزرگش می‌کنیم؟ ما ده‌ها دانشمند از این بزرگ‌تر داریم. دکتر نوابیغ زاده ۱۲ تا دکترا دارد ولی سازمان‌های آمریکایی حاضر نیستن بهش جایزه بدهند.

– هر روز هزاران مرد و زن زحمتکش این مملکت می‌میرند اما کسی عکس پروفایلش را تغییر نمی‌دهد. افسوس…

– من تو اینترنت یه سخنرانی این خانم رو دیدم اصن معلوم نیست چی می‌گه در حالی که آدم مثلاً وقتی حرفای دکتر روازاده را گوش می‌کنه واقعن به درد زندگیش می‌خوره.

– این جایزه‌ها برای این است که زن‌های ما را از کانون خانواده به محیط‌های مختلط غرب بکشند که ۸۸ درصد بچه‌ها نامشروعند.

– دوستان لطفا افشاگری رژیم نیوز را ببینید که عکسه مریم میرزاخانی را در کناره رفسنجانی نشان می‌دهد. لطفا با شیر کردنه عکسش چهره واقعیه این عامله رژیم را افشاع کنید.

– ازدواج زن مسلمان و مرد غیر مسلمان حرام است. آیا کسی مدرکی دیده که شوهر خارجی خانم میرزاخانی مسلمان شده باشد؟

– یعنی خاک توی سر همه اونایی که نمی‌فهمن چرا این غربی‌های نژادپرست از بین این همه دانشمند ایرانی به یکی مثل میرزاخانی که چشم آبی است جایزه می‌دهند.

– عکس‌های زمان دانشجویی مریم میرزاخانی نشان می‌دهد که دماغش را عمل کرده. اگر این خانم آن طور که ادعا می‌شود دانشمند بوده چرا باید دنبال اینجور مسایل باشد؟

– چرا حاضر نشد توهمین مملکت بمونه تا به مردمش خدمت کنه؟ به قول دیالوگ فیلم کیمیایی، مخالفی؟ بمون تو کشور خودت مخالفت کن.

– این دختر ناموس من و توی بی غیرت بوده رفته خارج زن یه خارجی شده…

– حضرت آقا واسه یادبود علیمردان خان بختیاری یا فوت مادرخانم آقای رئیسی هم پیام دادن ولی واسه این زن تسلیت نگفتن. این مسعولان خودباخته که مسابقه تسلیت گذاشتن هیچ فکر کردن چرا؟

 

– کسانی که می‌گوین مریم میرزاخانی بزرگترین ریاضی دان ایران است مگر همه دانشمندانه این مملکت را تک به تک می‌شناسن؟! واقعن ابلهانه است که عده‌ای با این اطمینان قضاوت می‌کنن!!!!!!