آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۵ تیر ۱۳۹۶

سپیده عبدی

طنز روز


فرهیختگان مجازی | بیست‌و‌شش | حمله به روحانی کار خودش بود


در مطلب این هفته، “فرهیختگان مجازی” گروهی از کاربران هستند که در مورد شعار دادن علیه حسن روحانی در روز قدس اظهارنظر کرده اند. مسئولیت غلط های املایی احتمالی کامنت ها هم با خودشان است.  

 

 

 

– همیشه برای پیدا کردنه عامله یک جنایت باید دید چه کسی بیشتر از آن سود میبرد. همین نکته یه ساده به وضوه نشان می دهد که ماجرای روز قدس کار خوده روحانی بوده.

 

– چطور دو تا شعار مرگ بر منافق سر دادن علیه این […] توهین شد ولی وقتی همین روحانی آقای رئیسی رو توی مناظره به اون وضع فجیع ضایع می کرد توهین نبود؟

 

–  فین کن اشتاین می گوید آزادی بیان از همه چیز مهم تر است. من نمی فهمم چرا دولت جناب روحانی از نقد مودبانه تعدادی شهروند در یک فضای مردمی برآشفته اند؟

 

– آقای روحانی با سخنان فتنه گرایانه مردم را تهریک کرده تا بهش حمله کنند و قوه قضاییه باید به این جرم مشحود رسیدگی کند. لطفن کمک کنید هشتگ های #مطالبه_دانشجویی_مردمی_مهاکمه_روحانی و #صادق _بگیرش رو داغ کنیم.

 

– ماجرای روز قدس کار اتاق های جنگ روانی اصلاح طلبان بود تا افکار عمومی را از افتضاح سند ۲۰۳۰ سازمان سیا منحرف کنند که مدارس را مجبور می کند به همه بچه ها تجاوز کنند.

– – – جواب: آقا اینا رو شما کجای سند ۲۰۳۰ دیدی؟

– – – جواب: دکتر عباسی گفت تو نیویورک تایمز نوشته.

 

– مگه نمیگویند آزادی، آزادی؟ خوب اونهایی که به روحانی حمله کردند هم آزاد بودند دیگه! اصلاح طلبا جواب این تناقز را چگونه میدهن؟

 

– حمله به روحانی کار خودشون بود. خامنه ای داره سعی می کنه اینجوری برای شیخ بنفش محبوبیت جلب کنه تا بعد از خودش روحانی رهبر بشه.

– – – جواب: می خواد روحانی جانشینش بشه؟ مگه از رئیسی حمایت نمی کرد؟

– – – جواب: نه رهبر رئیسی رو مخوصن آورد تو انتخابات تا خراب بشه شانس روحانی افزایش پیدا کنه.

 

– اونایی که علیه روحانی شعار دادن فرمان آتش به اختیار رهبری رو بدنام کردن. الان همه خیال می کنن منظور آقا از آتش به اختیار این سوسول بازیاس.

 

– به نظر شما مشکوک نیست که این همه دوربین از اول آماده بودن تا شعارهای ضد روحانی رو ثبت کنن؟

– – – جواب: الان هرکی با موبایلش می تونه فیلم برداره خوب.

– – – جواب: کسی که خودش را به خواب زده را نمی شود بیدار کرد دوست عزیز.

 

– ما در مرکز بررسی های فوتو-استراتژیکِ سینمایی-ارزشی حمله به آقای روحانی رو ۱۸ بار فریم به فریم بررسی کردیم. کاملا مشخص است که در قیافه ایشان نوعی حالت رضایت پنهانی از شعارهایی که علهیشان سر میدهند وجود دارد.

 

– دولتمردان محترم که دو تا انتقاد از رییس دولت را پیراهن عسمان کرده اند اگر وقت داشتند این عکس جوان های بیکار سر فلکه دوم صادقیه را هم ببینند. اینها آدم نیستند؟

 

– به نظر من شعار دادن مردم اَلیه رئیس جمهور نشان دهنده آزادی بیان در جمهوری اسلامی ایران است.

– – – جواب: اون وقت علیه فرمانده بسیج نورآباد ممسنی هم می شه شعار داد؟

– – – جواب: باعث تعسف است که قوه قضاییه به هر بی سر و پایی اجازه می دهد به مردم نورآباد ممسنی توهین کند.

 

– خشم مردمی بر ضد رئیس جمهور رژیم نشان داد جمهوری اسلامی دارد نفس های آخر را میکشد.

– – – جواب: اینایی که حمله کردن خودشون رژیمن ها.

– – – جواب: خفه شو مزدور.

 

– روحانی دقیقن قبل از راهپیمایی روز قدس با اون صحبت های شرم آور راجبه ولایت مردم رو عصبانی کرد بعد مخصوصن آومد توی راهپیمایی تا مردم علیهش شعار بدن تا از یه طرف مظلوم نمایی کنه از یه طرف دیگه افتضاح برجام رو ماست مالی کنه همزمان هم بتونه شعارهای مردم علیه رژیم صهیونیستی رو تحت الشعار قرار بده.

 

– نسبت دادن اتفاقات اخیر به توصیه آتش به اختیار رهبری بی انصافی است.  حرف رهبری نوعی توصیه کلی بود که نیروهای ارزشی باید آتش خشم و شهوت خود را در ماه رمضان مهار کنند که چیز جدیدی هم نیست.