آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۲۹ خرداد ۱۳۹۶

سپیده عبدی

طنز روز


فرهیختگان مجازی | بیست‌وپنج | “دکتر” الله‌کرم


مجموعه امروز، در مورد یکی از معروف ترین “فرهیختگان مجازی” ایران یعنی حسین الله کرم است. بیشترعکس های این مجموعه، از صفحه اینستاگرام شخصی الله کرم انتخاب شده‌اند.

 

دکتر حسین الله کرم و بقیه “دانشجویان حزب الله نماز جمعه تهران”، در حال جمع آوری طومار علیه ورود زنان به سالن‌های والیبال. میانگین سنی دانشجوها: ۶۰ سال.

 

الله کرم و “دانشجویان حزب الله مسجد ارک” در حال جمع آوری امضا برای همان طومار در مسجد. جمله بندی فارسی‌شان خیلی خوب است: “شکایت از وزارت ورزش و جوانان در اجازه غیرشرعی ورود بانوان به مسابقات والیبال اخیر مردان داریم”.

 

سردار الله کرم در حال سخنرانی علیه برگزاری فوتبال ایران و کره در ایام عزاداری مذهبی (مهر ۹۵). این بار هم خواستار “برخورد دستگاه قضاییه” با کسانی شد که “دچار بروز مشکل در بازی شوند” که طبیعتا قوه قضاییه سردرنیاورد منظورش چیست.

 

حسین الله‌کرم در انتخابات شوراهای امسال کاندیدای تهران شد. موقع ثبت نام گفت: “به لحاظ تحصیلاتی شاید در این دوره کسی تحصیلکرده‌تر از من پیدا نکنید”. بعد توضیح داد: “من هم دستی در مهندسی دارم و هم دکتری مدیریت که شما هرگز فکرش را نمی‌کردید. بلکه بنده را شخصیتی چماق بر دوش می‌‌بینند.” بدون شرح.

 

این کاندیدای اصولگرا در انتخابات شوراهای امسال نفر ۵۵ تهران شد. “تحلیل” دکتر از شکستش این بود که “جنوب شهر تهران به فهرست اصول‌گرایان رای نداد چون انقلابی نبود”.

 

در آذر ۹۵ نوشت برادران بازجو از یک خانم در زندان “اعتراف” گرفته‌اند که با ۵ وزیر دولت همزمان رابطه جنسی داشته. این عکس، دکتر را در حال فکر کردن به مسائل جنسی نشان می‌دهد.

 

الله کرم سرتیپ سپاه و “عضو ارشد مرکز تحقیقات دکترین راهبردی و دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح” است. یعنی برای تیمسارهای ارتش ایران “دکترین راهبردی” تعیین می‌کند.

 

سرتیپ، از این لباس پلنگی‌ها هم دارد. اتحادیه اروپا در فروردین ۱۳۹۰ او را در لیست تحریم‌های حقوق بشری قرار داد.

 

می‌گوید “اهل خشونت” نیست. مشارکتش در کارهایی مثل حمله به سینما قدس در سال ۷۴، حمله به دانشجویان در سال ۷۸، حمله به فرودگاه خرم آباد در سال ۷۹ و لت و پار کردن معترضان به انتخابات در سال ۸۸ به خاطر همین روحیه ضدخشونت بوده.

 

دکتر از این عینک بنددارها و کتابخانه دارد. قرار است از این به بعد حمام هم برود.

 

در اردیبهشت ۹۶ با همان عینک بنددارها با صادق زیباکلام “مناظره” کرد و با خاک یکسان شد. ولی همین که با زیباکلام این جوری عکس گرفت خیلی راضی بود.

 

دکتر در آذر ۹۵ اعلام کرد که کورش هخامنشی وجود خارجی نداشته. در توضیح تئوری خودش هم گفت: “اﮔﺮ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ‌ﻫﺎ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﻭ ﺑﺰﺭﮒ ﻭ ﺑﺎ ﻋﻈﻤﺘﯽ ﺑﻮﺩﻩ، ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺷﺨﺼﯽ ﺭﺍ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﻧﺎﻡ ﭘﺪﺭ ﺑﺰﺭﮒ ﯾﺎ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺍﺟﺪﺍﺩﺵ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺎﺷد!” ناظران در پاسخ گفتند […].

تئوری دیگر دکتر الله کرم در آذر ۹۵ این بود که “تاریخ ایران را یهودیان ایجاد کرده‌اند”. این هم عکس دونفره دکتر با یکی از ایجادکنندگان تاریخ‌ ایران.