آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

ابراهیم نبوی

ستون پنجم


سیدالشهدا برای یارانه قیام کرد


 

آدم نمی‌فهمد این اسلام بالاخره چه نظری درباره اقتصاد دارد. انقلاب می‌خواهد بشود اسلام آب و برق را مجانی می‌کند، دو سال از انقلاب می‌گذرد، تازه معلوم می‌شود اقتصاد مال خر است. جنگ می‌شود یک دفعه معلوم می‌شود کوپن بندی از زمان امام جعفر صادق وجود داشته و لامصب‌ها تا حالا به ما نگفته بودند که توی صف نایستیم. جنگ تمام می‌شود و سازندگی شروع می‌شود یک دفعه معلوم می‌شود کلا اقتصاد اسلامی بطور کلی بنیانگذار بانک جهانی بوده و اصولا مسلمانان اولین کسانی بودند که به تورم بالای سی درصد علاقه داشتند و کلا معلوم می‌شود که امام حسین داشته می‌رفته یک سد روی دجله و فرات افتتاح کند که شمر و خولی به عنوان مخالفان سازندگی سر رسیدند و شترق.
به محض اینکه هاشمی اخ می‌شود یک دفعه کاشف به عمل می‌آید که اسلام کلا از روز ازل طرفدار کارگران و زحمتکشان بوده و اقتصاد نه تنها مال خر نیست که امام حسین برای این قیام کرده بود که زین العابدین بیمار را می‌خواست بیمه کند، ولی شمر و خولی مخالف بیمه بودند و جمله امام خمینی که « سید الشهدا اسلام را بیمه کرد» در واقع نشان می‌دهد که اولین بنیانگذار بیمه درمانی امام حسین بوده است.
تازه وقتی خاتمی آمد، یک دفعه معلوم شد که نه تنها اقتصاد مال خر نیست، که فرهنگ مال خر است و خاتمی باید برود. یعنی در تمام هشت سالی که دولت دست خاتمی بود، تمام علمای اعلام که مخالف خاتمی بودند و رهبر مملکت که به خاتمی حسودی می‌کرد تمام مشکلش این بود که این دولت خائن برای چی تورم را از ۱۰ درصد کمتر نمی‌کند.
به محض اینکه احمدی نژاد سر کار آمد و دولت عامل گرانی شد، علمای اعلام و مراجع تقلید همزمان کاشف به عمل آوردند که اقتصاد مال خر که هیچ، مال کره خر است و تورم نه فقط از ۳۰ درصد نباید کمتر بشود، بلکه بالاتر هم باید برود. کاشف به عمل آمد که اصولا دولت اسلامی دولتی است که فقط در صورتی به اسلام عمل می‌کند که کشور در شرایط تحریم قرار بگیرد و شعب ابی‌طالب کلا محل ظهور اسلام ناب محمدی بوده و اصولا امام حسین داشت می‌رفت که با آمریکا بجنگد که شمر و خولی به عنوان نمایندگان آمریکا او را محاصره کردند که بیا مذاکره کنیم و امام حسین گفت « یا تحریم اقتصادی یا هیچ.»
در تمام سالهای افزایش تورم دولت احمدی نژاد علمای اعلام که در دوره خاتمی از دولت می‌خواستند با گرانی مبارزه کند، همه شان همزمان به این نتیجه رسیدند که اسلام بدون تورم مثل تورم بدون اسلام است و بی‌خیال. حالا هم که روحانی آمده و مملکت از زیر زمین رشد منفی اقتصادی کمی بر سطح قرار گرفته، دوباره علمای اعلام همه شده‌اند لنین و استالین و اصولا به این نتیجه رسیدند که سیدالشهدا می‌خواست یارانه اهالی کوفه را افزایش بدهد که شمر و خولی و سایر نیروهای اعتدالی چهار درصدی به نمایندگی از کدخدای مکه و مدینه او را محاصره کردند و ده بکش و ده بزن.
آدم نمی‌فهمد بالاخره این امام حسین از دست این مراجع تقلید باید چکار کند؟ اخیرا آیت الله نوری همدانی که متوجه شده که رئیسی باید رئیس جمهور شود، شب خواب مارکس و انگلس را دیده که یک سید سبزپوش با یک کتاب سبز قذافی در دستش گفته « هر کس یارانه ندهد خر است.» و تا صبح نوری همدانی تحت تعالیم مربوط به ارزش اضافی و یارانه قرار گرفته و گفته است: « راه اسلام یارانه دادن است.» و اضافه کرده که « اینکه برخی کاندیداها از اقشار پایین دست حمایت می‌کنند نباید برای آنها سنگ اندازی شود.» و توضیح تکمیلی داده که « برخی کاندیداها می‌خواهند یارانه فقرا را افزایش دهند.» یک جوری حرف می‌زند که خدای ناکرده آدم دچار توهم می‌شود که نکند این علمای اعلام راست می‌گویند.