آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

ابراهیم نبوی

ستون پنجم


رئیسی: من دموکراسیک هستمبه گزارش وب‌سایت ابراهیم رئیسی به نقل از خودش: « رئیسی یک چهره متفاوت و دموکراتیک از خودش نشان خواهد داد.» به دنبال این گفته کلیه افرادی که فکر می‌کردند با آمدن رئیسی همه کشور منفجر می‌شوند مطمئن شدند که تا قبل از اعلام نتایج انتخابات چنین اتفاقی نخواهد افتاد.
به گزارش وب‌سایت ابراهیم رئیسی، کمیسیون ولایت دیروز میزبان ابراهیم رئیسی بود. این کمیسیون تصمیم دارد از کلیه کاندیداهای خودش از جمله ابراهیم رئیسی، آیت‌الله رئیسی و دادستان سابق تهران و همچنین متولی سابق آستانقدس رضوی برای شنیدن برنامه‌های آنان دعوت کند. این کمیسیون اعلام کرد که تصمیم دارد پیش از شنیدن برنامه‌های کاندیداهای انتخابات از جمله ابراهیم رئیسی، به این نتیجه برسد که برنامه سایر کاندیداها مزخرف است و بهتر است بروند بمیرند.
در همین راستا، جلسه فراکسیون ولایت با حضور تعدادی برگزار شد. حاجی دلیگانی که احتمالا تلفظ عربی آن همان حاجی دلیجانی است اعلام کرد در این جلسه بیش از صد نفر حضور داشتند، ولی تعداد صندلی‌های موجود بیش از هشتاد صندلی نبود و لذا بعید است که ممکن باشد، چون لزومی ندارد کسی روی زمین بنشیند. علی لاریجانی عضو این فراکسیون نیز در این جلسه حضور بسیار چشمگیر و فعالی نداشت، چون اصلا نبود. به گفته حاجی دلیجانی( با تلفظ درست) سخنان رئیسی در این جلسه شفاف و با صراحت بود، بطوری که خیلی‌ها از این شفافیت ترسیده و برای مداوا به کمیسیون بهداشت منتقل شدند.
ابراهیم رئیسی در این جلسه اظهار داشت: « من تلاش می‌کنم از همه سلایق سیاسی استفاده کنم. و برای من فرقی نمی‌کند که افراد اصولگرا باشند یا اصولگرا، حتی من از اصلاح طلبانی مثل خودم هم استفاده خواهم کرد و برای اینکه خیال همه راحت شود، قول می‌دهم از خودم هم در ترکیب دولت آینده استفاده کنم.» وی گفت: « ما باید سعی کنیم از تحریم به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و به همین دلیل تلاش خواهم کرد حالا که تحریم برطرف شده، سعی کنم ایران تحریم شود تا از فرصت تحریم برای اینکه فرصت تحریم از دست نرود نهایت استفاده از جملات جلیلی را بکنیم.» به دنبال اعلام این نظر چند نماینده سرشان را تکان دادند و دو نماینده به دیوار روبرو نگاه کردند.
به گفته همین حاجی دلیجانی، آقای رئیسی گفت: « ما به هیچ وجه وارد تخریب هیچ کاندیدایی نخواهیم شد.» رئیسی توضیح داد: « البته من روحانی را کاندیدا نمی‌دانم، چون اگر کاندیدا می‌دانستم تخریب او معنی نداشت، در حالی که الآن تخریب او معنی دارد.» وی گفت: « از نظر من جهانگیری که اصولا لازم نیست تخریب شود، چون بیخیال، هاشمی طبا را هم تخریب نخواهم کرد، کاری هم به میرسلیم ندارم.» یکی از نمایندگان پرسید: « قالیباف چی؟» ابراهیم رئیسی گفت: « قالیباف؟ اصلا تو اون را به من نیشان بده.» و به گفته حاجی دلیجانی هیچکس قالیباف را به او نشان نداد.
رئیسی گفت: « من اجازه نمی‌دهم کشور به صورت جناحی اداره شود. اصولا چه معنی دارد که ما یک جناح را بگذاریم کنار و فقط به یک جناح اکتفا کنیم. در دولت من کلیه جناح اصولگرا حضور خواهد داشت، حتی اصولگرایان.» وی تاکید کرد: « من حتی از طرفداران خودم هم در ستاد تبلیغاتی خودم استفاده خواهم کرد.» ابراهیم رئیسی از ستادهای خودش درخواست کرد که از همه نیروهای سیاسی دعوت کنند تا در ستاد رئیسی حضور داشته باشند و آنها را حسابی کتک بزنند. وی حتی از طرفداران روحانی هم خواست به جای حضور در ستاد او به ستاد رئیسی بیایند و به دور از جناح بندی‌های سیاسی به او کمک کنند تا رئیس جمهور شود، وی تاکید کرد: « حالا مگر چه فرقی می‌کند، چه من چه روحانی.»
به گفته برخی نمایندگان حاضر در این جلسه، و حتی نمایندگان غایب در آن، ابراهیم رئیسی گفت: « در برنامه‌های من جوانان و زنان نقش مهمی دارند، چون من معتقدم زنان را نمی‌توان کشت، حتی اگر بتوان این کار را هم کرد، مدتی طول می‌کشد و به همین دلیل در اولویت نیست.» وی بر مسائل جوانان تاکید کرد و گفت: « من برای جوانان برنامه‌های زیادی دارم که پدر زنم در مشهد بخشی از این برنامه‌ها را عملی کرده و قرار است همین برنامه‌های را در تهران نیز عملیاتی کنیم که مطمئنم اولش درد دارد ولی کم کم عادت می‌کنند.» به گفته رئیسی: « اگر می‌توانستیم بطور کلی کاری کنیم که مردم از سن پانزده سالگی یهو سی و پنج ساله بشوند و مشکل جوانان حل شود، باز یک چیزی، ولی مشاوران من معتقدند این کار خیلی سخت است.»
به گفته حاجی دلیگانی( تلفظ غلط) رئیسی گفته است: « دولت من از کلیه دولت‌های احمدی نژاد به قانون توجه بیشتری خواهد داشت و هر خلافی بخواهیم بکنیم حتما با مجلس هماهنگ خواهیم کرد و اگر مجلس هماهنگ نشد، بقیه‌اش به ما مربوط نیست.» رئیسی گفت: « ما قانونگذار نخواهیم بود و حتی اگر لازم بود مجلس می‌تواند در راس امور باشد و اگر مجلس با ما هماهنگی کامل هم داشت من مشکلی نخواهم داشت.» وی تاکید کرد که: « با فساد مبارزه خواهیم کرد، همانطور که در این سه چهار سالی که معاون اول و دادستان بودم، بابک زنجانی و مرتضوی بارها مجازات شدند و اموالی که به دست آورده بودند، پس نگرفتیم، چون دولت دست من نبود و وقتی روی کار آمدم خودم بابک زنجانی را پولش می‌کنم.»
رئیسی گفت: « من از نیروهای داخلی استفاده خواهم کرد.» وی گفت: « من مثل دولت روحانی و خاتمی نیستم که از ناتو برای نظم تهران و از بانک جهانی برای مدیریت بانکها استفاده کنم و قطعا از افرادی استفاده می‌کنم که به هیچ کس ربطی ندارد.» ولی ما هرگز از نیروهای خارجی و بخصوص هیات دولت استرالیا و کانادا برای اداره وزارت خارجه و مسکن استفاده نخواهیم کرد.» به دنبال این اظهار نظرها اعضای فراکسیون ولایت به نتیجه‌ای که قبل از جلسه رسیده بودند، رسیدند و جلسه به خیروخوشی تمام شد. تمام این جلسه از طریق اینستاگرام رئیسی بطور مستقیم پخش شد و برای آگاهی بیشتر مردم کامنت‌های کاربران بسته بود و همه چیز به خوبی و خوشی پیش رفت، حتی بیشتر.