آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۳۰ فروردین ۱۳۹۶

علیرضا رضائی

طنز روز


ایرانی‌ها نگران‌ترین مردم جهان هستند!


 

 

نتایج یک تحقیقات در دانشگاه چاساموست نشان می‌دهد مردم ایران از تمام انواع جانداران کره زمین بیشتر نگران هستند. دکتر جنا جیمسون که ایرانی‌ها بطور جداگانه نگران او هم هستند با اعلام این خبر افزود هم اکنون مردم ایران بشدت نگران نتیجه رفراندوم ترکیه هستند حال آنکه تا دیروز نگران نتیجه رفراندوم انگلیس بودند و کلاً هر جای دنیا که انتخابات یا رفراندوم برگزار می‌شود ایرانی‌ها بیشتر از خود ساکنین آن کشور نگران هستند. این درحالیست که برای یک فرد ایرانی فرقی نمی‌کند نتیجه انتخابات چی باشد چون آن‌ها در هر حال نگران هستند.

 
الکسیس تگزاس با تائید این خبر به خبرنگاران گفت: ببینید … ( و خبرنگاران هنوز دارند او را نگاه می‌کنند) پیش از این ایرانی‌ها بشدت نگران آینده‌ی شرکت اپل پس از استیو جابز، همسر چینی_ویتنامی مارک زاکربرگ، تمدید قرارداد سوآرز، سرنوشت خانواده‌ی لئونارد کوهن، تکلیف جایزه نوبل باب دیلن، ختنه زنان در سومالی، وضعیت دلار در امریکا پس از ترامپ، احتمال حمله نظامی هر کسی به هر جائی، آینده تحصیلی بومی‌های بالای درخت آمازون و سایر چیزهای نگران کننده‌ی دیگر بودند.

 
بنا به این گزارش این تازه قسمت خوب ماجرا است چون دسته‌ی دیگری از ایرانی‌ها هم‌زمان نگران ترور پسر عماد مغنیه در لبنان، اعدام شیخ نمر باقر النمر در عربستان، کتک خوردن علامه زکزاکی در نیجریه که سه هفته طول کشید اول به مردم نیجریه معرفی و سپس آن‌ها متوجه دلیل نگرانی ایرانی‌ها بشوند، ملت مظلوم سوریه، ملت متجاوز همان سوریه، نهضت کاملاً مردمی یمن و الباقی مسائل نگران کننده هستند. این گروه تنها کسانی هستند که اجازه دارند نگرانی خود را در خیابان هم اعلام کنند.

 

تمام این‌ها در حالی رخ می‌دهد که هر دو دسته‌ی ملت ایران از ۸ تا ۱۰ صبح نگران تلفات جاده‌ها، ۱۰ تا ۱۱:۲۰ نگران سیل در آذربایجان، ۱۱:۲۰ تا ۱۲ نگران فیلتر کردن تماس تلفنی تلگرام، ۱۲ تا ۲نگران زندانیان سیاسی،۲ تا ۳:۴۵ نگران بازماندگان پلاسکو، ۳:۴۵ تا ۴ نگران جمع کردن لوازم‌شان از محل کار، ۴ تا ۸ هشت شب نگران خودشان در ترافیک تهران، ۸ تا ۱۰ نگران اولین چیزی که در فیس‌بوک ببینند، ۱۰ تا ۱۱:۳۰ نگران دومین چیزی که در هر جائی ببینند، ۱۱:۳۰ تا ۴ صبح نگران منتشر شدن اسکرین شات چت‌های خود، و در حدود ۴:۳۰ صبح همانطور نگران بیهوش می‌شوند.

 
با تمام این وجود تا یک‌ماه دیگر در ایران انتخابات نگران کننده‌ای برگزار می‌شود که همه به‌طور همزمان نگران ابراهیم رئیسی، محمود احمدی نژاد، محمد باقر قالیباف، احمد جنتی، دخالت مقام معظم رهبری، فقدان هاشمی رفسنجانی، آخرین وضعیت موسوی و کروبی، و محمد خاتمی هم که کلاً در بیست سال گذشته همه نگرانش هستند.

 
باز تمام این‌ها در حالی است که با فرا رسیدن انتخابات شورای شهر موجی از نگرانی همه جای ایران را فرا گرفته است. تاکنون هیچ دلیلی برای این حد از نگرانی کشف نشده لیکن دانشمندان نگرانند که نگرانی ایرانی‌ها باعث نگرانی بیشتر خودشان بشود.