آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۱۶ اسفند ۱۳۹۵

علیرضا رضائی

طنز روز


ده رهبر در آستینی بگنجند!


 

 

آقا گفت
احمد خاتمی امام جمعه شبه نظامی تهران گفت “در دیداری که رهبری ۱۵ سال پیش با خبرگان داشتند، آقا گفتند شما باید در آستین‌تان ۱۰ رهبر داشته باشید”. این حرف اگرچه مورد خر خنده‌ی برخی کارشناسان قرار گرفت، لیکن این پرسش را در جامعه برانگیخت که آستین خبرگان چقدر جا دارد که فقط ده تا رهبر توی آن جا بشود؟ این سخن مقام معظم رهبری که در زمان پرتاب، ۶۲ سال داشتند نشان از درایتی دارد که نشان می‌دهد برای جمع کردن کاری که وی با کشور کرده حداقل به ده رهبر احتیاج است.
اینو خود احمد گفت
احمد خاتمی امام جمعه تحت داس تهران در جای دیگری که با جای قبلی فرق داشت همچنین گفت: ” یکی از تغییرات احتمالی قانون انتخابات مجلس خبرگان این است که کف و سقف سن عضو مجلس باید منطقی باشد.” در این رابطه یک فرد منطقی با نام فجیع قربانعلی دری نجف آبادی که سال گذشته برای نجات ایران توسط مردم به مجلس خبرگان رفته بود، گفت: از آنجا که روی سقف سن خبرگان نمی‌شود تغییر خاصی داد شاید بهتر باشد کف را ببریم بالا. در پایان موافقین به کمک داربست عمارت قیام کردند.
بقائی، بقائی، امید تیم مائی
حمیدرضا بقائی که هم‌اکنون با چک و سفته و سند و کفالت و قسم “به جان مادرم در نمی‌رم” از زندان بیرون است به‌عنوان کاندیدای مستقل جریان انحرافی اعلام کاندیداتوری کرد. در این رابطه دکتر علیرضا نوری‌زاده به‌عنوان تنها کسی که آنقدر بیکار بود که حاضر شد در این‌باره حرف بزند با اشاره به سقف، تمام این‌ها را برنامه‌ریزی “آن‌ها” از بالا برشمرد و افشا کرد که همه‌اش کار خودشونه. وی که در پایان ده دقیقه وقت اضافه آورده بود به بیان گوشه‌ای از صدمات وارده از طرف ایران به آل سعود در جریان تجاوز به حجاج در فرودگاه منا پرداخت.
درختی غرس شد
در حادثه روز درختکاری، اسفندیار رحیم مشائی، حمید بقائی و محمود احمدی نژاد موفق شدند سه نفره یک درخت بکارند. دو ساعت پیش از این سانحه محمود مورد نظر با انتشار پیامی در توئیتر ضمن نشان دادن تنها گوشه‌ای از تسلط خود با زبان انگلیسی از جهانیان خواست که وی را “فالو می” کنند. وی در پاسخ به این پرسش که مگه رهبر نفرمود زر نزن؟ پاسخ داد: گفت زر نزن، نگفت که درخت نکار. وی افزود: مقام معظم رهبری اگر حرفی دارد پشت بلندگو بگوید. لازم به ذکر است که صد سال پیش امیر کبیر گفته بود: اگر نیت ده ساله دارید درخت غرس کنید و اگر می‌خواهید گه بزنید به نیت‌تان همان درخت را بدهید احمدی نژاد غرس کند!