آخرین مطالب
پربازدیدترین مطالب


۸ بهمن ۱۳۹۵

علیرضا رضائی

طنز روز


پول دیوار دور ایران را از ایرانی‌ها بگیر!


 

سلام ترامپ
از اینکه این دو سه روزه، روزی نیم ساعت در کاخ سفید می‌نشینی و جلوی دوربین ۲۳۵۶ تا دستور امضاء می‌کنی خوشحالم. راستش نامه نوشتن به تو برای من همان‌قدر سخت بود که برای اوباما. لطفاً از فرصت استفاده کن و همین فردا یک دستوری امضاء کن که من و اوباما و کلاً ما سه تا را یک‌جائی ببرند.
راستی از ایمیل‌های هیلاری چه خبر؟ قول داده بودی رئیس جمهور که شدی هیلاری را زندانی کنی. امیدوارم فردا که نیم ساعت به کاخ سفید می‌روی این دستور را هم جلوی دوربین امضاء کنی که جلوی سقط کردن بچه‌اش را بگیری.
خب دیگه اوضاع خوبه؟ جا افتادی؟ جا انداختی؟ حال موهات چطوره؟ این جلوی موهایت را جدی خودت اینطوری شانه می‌کنی یا رد لحاف است؟ پسرت خوبه؟ نمی‌خواهی یکی دیگر از این‌ها بسازی؟ لااقل جلوی دوربین یک فحش دیگر به زنت بده یک وقت فکر نکند شوهرش پُخی شده.
راستی شنیدم جلوی دوربین دستور امضاء کردی به ایرانی‌ها ویزا ندهید. اینقدر خوشحال شدم که نگو. نیست که خودم از رودهن دورتر نمی‌توانم بروم، چشم نداشتم ببینم کسی برود امریکا. تازه ما ایرانی‌ها به سمت امریکا که می‌آئیم همان توی راه لهجه‌مان عوض می‌شود. اصلاً دست خودمان نیست، یو نو؟ یک‌دفعه همه چیز آنبیلیوبل می‌شود. من نمی‌دانستم ایرانی‌ها که می‌آیند امریکا برای شما هم آنبیلیوبل می‌شود؟
اینکه اینقدر فهم و شعور داری می‌فهمی چون حکومت ایران با امریکا مشکل دارد تمام ایرانی‌ها دل‌شان می‌خواهد بروند امریکا برایم آنبیلیوبل بود. خیلی خوب شد جلوی‌شان را گرفتی. خواهش می‌کنم بده دور ایران را هم دیوار بکشند. عمله بنا هم خواستی بگو من تو سپاه و مجلس یک عالمه آشنا دارم. اصلاً هم نگران هزینه‌اش نباش. صورت‌حساب را بفرست خودمان پرداخت می‌کنیم.
یو نو؟ ۳۸ سال پیش یارو خواست آب و برق را مجانی بکند یک‌دفعه دور ایران دیوار کشیده شد. به جان خودم اصلاً آنبیلیوبل. تمام هزینه‌اش را هم مردم ایران دادند. بیست سال بعد یکی آمد یک کمی از دیوار را بردارد دوباره هزینه‌اش را مردم دادند. هشت سال بعد یکی آمد یک دور دیگر دور دیوار قبلی دیوار کشید باز مردم تمام خرجش را دادند. ایرانی‌ها اصلاً عشق دیوارند. فوری تمام هزینه‌اش را می‌دهند.
دفعه قبل رییس جمهور خودتان خواست یک کمی از دیوارها را بردارد. فوری مردم دویدند وسط گفتند به جان خودم اگه بذارم دست تو جیبت کنی. تمام هزینه‌اش را دادند. ببین! تو اگر دور ایران دیوار نکشی هم مردم بهرحال هزینه‌اش را می‌دهند. خب چه کاریه؟ دیوار را بکش شر را بکن. نگذار اینقدر ایرانی‌ها در امریکا احساس غربت بکنند. همان در استرالیا و کانادا غربت را حس کنند کافی است.
اگر دور ایران دیوار نکشی امیدوارم رئیس جمهور بعدی ما غرضی بشود بزند تو را همه کس کش بکند.
آی وال یو
علیرضا رضائی
۲۵ دسامبر دو هزار و ترامپ
حوالی رودهن – فرانسه